مجله زیبایی روژه, مراقبت از پوست, مراقبت از مو

مشکلات استخر و تاثیر آن روی پوست و مو!

مشکلات استخر برای شناگر ها :
از بزرگ ترین مشکلات استخر برای شناگرها خشکی پوستشان است . خشکی پوستی مانند خشکی که در فصل سرما به سراغ پوستمان مس آید. بعلاوه تمام این مشکلات استخر ، شناگرانی که بعد از شنا از آب گرم و صابون های معمولی برای شست و شوی بدن خود استفاده می کنند دچار خشکی پوست مضاعف می شوند . این مشکل به دلیل از دست دادن سبوم پوست می باشد.
خشکی پوست : شناگران باید سعی کنند تا زمان حمام کردنشان را پس از شنا پایین بیاورند و با صابون ها و شوینده هایی که پایه ی آنها روغن است بعلاوه آب ولرم استحمام کنند تا از خشکی پوست در امان بمانند . استفاده از روغن حمام زمانی که پوست رطوبت طبیعی خود را دارد بسیار به حل این مشکل کمک می کند هم چنین استفاده از مرطوب کننده ها در غالب کرم و لوسیون هم پیشنهاد می شود.
آکنه پوست : عده ای دیگر از شناگران بر خلاف گروه اول که دچار خشکی پوست می شوند ، پوستشان دچار افزایش چربی می شود و به شناگران براق معروف هستند. برای بر طرف کردن این موضوع باید از صابون ها و شوینده های قوی ، پاک کننده ها و یا تونیک هایی که چربی بیشتری را از بین می برند استفاده شود.
مراقبت از پوست در این زمان:

  1. اگر شما دارای پوستی حساس هستید که در هنگام برخورد با کلر پوستتان دچار خارش می شود استفاده از لوسیونی که کلر را خنثی می کند قبل از ورود به استخر فراموش نشود.
  2.  استفاده از کرم های مرطوب کننده ، ضد آفتاب و لوسیون های مخصوص بدن بعد از بیرون آمدن از استخر و حمام کردن فراموش نشود.
  3. زمانی که شنا می کنید در ساحل یا استخر های رو باز حتما به این نکته توجه کنید که عاملی وجود دارد که شما را دچار آفتاب سوختگی کند و یا اینکه پوستتان ، پوسته پوسته شود؟ اگر وجود داشت باید هر نیم ساعت یک بار از کرم ضد آفتاب مخصوص پوستتان استفاده کنید .
این مطلب را حتما بخوانید:  پوست کودک در فصل سرما نیازمند چه مراقبت هایی می باشد؟

باید هایی که باید بعد از بیرون آمدن از استخر آن ها را انجام دهید تا از مشکلات استخر در امان بمانید:

  1.  بعد از خارج شدن از استخر حتما باید دوش بگیرید در غیر این صورت مواد شیمیایی روی پوست می ماند و باعث خشکی و مشکلات دیگر پوستی می شود.
  2.  تمام قسمت های بدن را حتما خشک کنید زیر سینه ها، پشت گوش ها، پشت گردن، بین پاها و لای انگشت های دست و پا و … زیرا قارچ ها در محیط های خیس و مرطوب سریع تر رشد می کنند.

توصیه هایی برای پیشگیری از ابتلا به مشکلات استخر:

  1.  قبل از وارد شدن به استخر حتما دوش بگیرید .دوش گرفتن می تواند تا 80% از آلودگی ها را از بین ببرد.
  2.  اگر آب استخر کدر باشد یا بوی شدید کلر بدهد احتمال آلودگی بیشتر است.
  3.  هنگام راه رفتن در کنار استخر از دمپایی مخصوص به خودتان استفاده کنید تا احتمال ابتلا به قارچ و یا زگیل کف پا به حداقل برسد.
  4.  از حوله مخصوص خودتان استفاده کنید.
  5. بعد از شنا کردن آبکشی فراموش نشود و بعد از خشک کردن از مرطوب کننده استفاده شود.

تاثیر استخر بر مو ها :
زمانی که مو های شما خشک باشد مانند اسفنج عمل می کند و آب را به خود جذب می کند پس برای رهایی از این موضوع موهای خود را قبل از رفتن به داخل استخر خیس کنید تا مرطوب شوند . با این کار کلر کم تری موهایتان جذب خود می کنند.  کلاه شنا می تواند بهترین محافظت را از موهای شما بکند و بهترین و راحت ترین راه برای محافظت از مو ها در مقابل مواد شیمیایی ونور خورشید است .
پس از تمام شدن شنا می توانید موهای خود را با شامپو شست و شو دهید با این کار باعث جلوگیری از تجمع کلر ها می شود . استفاده از نرم کننده ای که حاوی ضد آفتاب می باشد را برای موهای خود فراموش نکنید . این دسته از ضد آفتاب ها از موها در برابر اشعه UV  که باعث آسیب رسیدن به مو ها می شود محافظت می کند.

این مطلب را حتما بخوانید:  معرفی محصولات مراقبت از پوست اون

آیا مشکلات استخر موجب ریزش موها می شود؟
آب استخر به دلیل داشتن مواد شیمیایی و کلر باعث خشکی بیش از حد پوست سر  می شود و به موها می تواند آسیب برساند . بهتر است شناگران از کلاه مخصوص شنا که آب از آن عبور نمی کند استفاده کنند و بعد از بیرون آمدن از استخر هنگام  دوش گرفتن از شامپو مخصوص موهای خود استفاده کنند (یک بار) و به خوبی آبکشی کنند تا مطمئن شوند که دیگر موادی روی موها باقی نمانده باشد.
پیشنهاد های  ما به شما : ضد آفتاب :ضد آفتاب فاقد چربی دکتر مورد
مرطوب کننده:اسپری مرطوب کننده و انرژی بخش پوست استادرم و بالم مرطوب کننده صورت و بدن توپیالیز اس وی آر
روغن های بدن: روغن مرطوب کننده بدن بیونیکه
لوسیون ها : لوسیون بدن ابریشمی لانژه و لوسیون بدن استادرم
روغن مو: روغن بعد از آفتاب فیتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *