ضد چروک, مجله زیبایی روژه, مراقبت از پوست

4 راهکار مناسب جهت رفع چین و چروک پوست

پیر شدن پوست روندی طبیعی است و در هر فردی با توجه به نژاد، شرایط آب و هوایی و محل زندگی فرق دارد.معمولا از سن 30 سالگی روند کلاژن سازی در بدن کاهش می یابد و چین و چروک پوست بر روی بدن و به خصوص صورت ظاهر می شود.

چروک پوست به 2 دسته تقسیم می شوند:

1_چروک های ناشی از انقباض ماهیچه ها مانند خطوط روی پیشانی،خط خنده.

2-چروک های ناشی از ضعیف شدن بافت کششی پوست و عدم وجود کلاژن.

 

چروک پوست

چطور پوستمان را در برابر چروک محافظت کنیم؟

 1. مصرف ویتامین:
  استفاده از ویتامین ها و مواد طبیعی تاثیر بسیاری در جلوگیری از ایجاد چروک پوست دارند؛زیرا کلاژن سازی در درون بدن رخ می دهد و به ویژه مصرف ویتامین c به صورت روزانه در بازسازی سریع تر کلاژن ها بسیار موثر می باشد.
 2. محافظت در برابر نور خورشید:
  جهت محافظت در برابر نور خورشید باید از ضد آفتاب های متناسب پوست (رنگ،میزان چربی و…) استفاده کنیم و برای انتخاب زمان استفاده از ضد آفتاب باید به ساعت تمدید آن توجه داشته باشیم. استفاده از ضد آفتاب الزامی است چون تابش نور خورشید رادیکال های آزاد در پوست را فعال میکند و به DNAسلول های پوست آسیب وارد می شود.
  محصولات پیشنهادی محافظت در برابر نور خورشید: کرم ضد آفتاب مناسب انواع پوست الارو
  کرم ضد آفتاب فاقد چربی الارو
  کرم ضد آفتاب مینرال الارو
 3. پاکسازی پوست از آلودگی ها:
  باتوجه به شرایط زندگی امروزه و آلودگی ها، پوست صورت این آلودگی ها را زودتر جذب می کند و این عمل باعث اختلال در تنفس پوست شده و به مرور زمان باعث پیری پوست می شود، پس بهتر است روزانه 2 بار صورت خود را با ژل های شوینده و یا پاک کننده های صورت پاکسازی کنید؛ در انتخاب ژل ها و پاک کننده حتما نوع پوست خود را در نظر بگیرید تا سبب خشکی یا ایجاد جوش در صورت شما نشود.
 4. مرطوب کردن پوست با کرم ضد چروک و جوانساز:
  استفاده از کرم های ضد چروک یا جوانساز بعد از پاکسازی پوست به ترمیم پوست کمک میکند و باتوجه به ماهیت این کرم ها جذب آنها در طول شب بهتر است.

  محصولات پیشنهادی مرطوب کننده پوست و کرم های ضد چروک و جوانساز: مرطوب کننده روز اسنشیال spf30 دکتر مورد ژل کرم آکوا فیلر با اثر ضد چروک فوری اچ سی HC

چروک پوست

کرم خوب برای رفع چروک پوست باید چگونه باشد؟

کرم خوب کرمی است که علاوه بر مواد ضد آفتاب برای جلوگیری از مضرات اشعات خطرناک؛حاوی مواد مرطوب کننده نیز باشد و از خشکی پوست جلوگیری کرده و در صورت وجود آن را رفع کند.وجود ویتامین c در کرم خاصیت ضد پیری را برای پوست شما می سازد و در برابر خورشید محافظت می کند.البته برای محیط های خارج از خانه هیچ کرمی جایگزین کرم های ضد آفتاب نمیتواند بشود.

این مطلب را حتما بخوانید:  مشکلات استخر و تاثیر آن روی پوست و مو!

بنابراین برای رفع و پیشگیری از چروک های پوستی استفاده از کرم های مرطوب کننده الزامی است؛حتی اگر کسی جوان است و پوست چربی دارد میتواند از کرم های بدون چربی مرطوب کننده استفاده کند.

آیا استفاده ی همزمان از کرم روز و کرم مرطوب کننده لازم است؟

کرم روز باید بعد از بیدار شدن و شست و شوی پوست استفاده شود ولی برای حفاظت درست از پوست نباید تنها به این یک کرم اکتفا کرد و پس از آن باید از کرم های دیگر استفاده کرد. خشکی پوست در چروک شدن پوست اثر دارد. علت این خشکی چه افزایش سن، چه عوامل محیطی یا عوامل ژنتیکی باشد باید از مرطوب کننده ها استفاده کرد و همان طور که گفته شد تمام افراد باید از مرطوب کننده استفاده کنند.

کرم های روز پیشنهادی: کرم روز پوست چرب ضد چروک افیسه گلنیک
کرم روز پوست خشک ضد چروک افیسه گلنیک
کرم مرطوب کننده روز و شب هین

 

بهترین زمان برای استفاده از مرطوب کننده ها چه زمانی است؟

پس از پیدا کردن مناسب ترین کرم برای پوستتان، به طور مداوم پوستتان را با آن مرطوب نگه دارید. با انجام این کار قدم بزرگی برای رفع خشکی و پیشگیری از ایجاد چین و چروک پوست بر می دارید. البته مرطوب کننده ها قادر به از بین بردن چین و چروک هایی که از قبل داشتید نیستند، چون ریشه این چروک ها بسیار عمیق است؛اما با این حال مرطوب کردن پوست باعث دیده شدن کمتر این چروک ها می شوند.

برای عملکرد بهتر مرطوب کننده ها بهتر است آن را بر پوست خیس و مرطوب بزنید. برای دقیق متوجه شدن این کار می توانید اسفنج خشکی را تصور کنید؛هنگامی که خشک است اگر به آن مرطوب کننده ای بزنید هیچ تغییری ایجاد نمیشود ، اما اگر قبل از آن، اسفنج را با آب خیس کنید و سپس مرطوب کننده را به آن بزنید، مرطوب کننده جذب اسفنج می شود. پوست هم همانند آن عمل می کند.

این مطلب را حتما بخوانید:  کدام محصولات ضد پیری مناسب سن شما است؟

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *