مجله زیبایی روژه

10 مشاوره رایگان برای خرید محصولات بهداشتی

خرید محصولات بهداشتی

انتخاب محصول بهداشتی مناسب در بین انبوهی از محصولات، برند های متفاوت، نوع و گرایش های متفاوت از یک محصول و …. کاری دشوار و همچنین مهم و ضروری است. در تلاش هستیم تا نکات مهم و ضروری که در هنگام خرید محصولات بهداشتی شما را به سوی انتخاب محصول بهداشتی متناسب سوق می دهد، راهنمایی کنیم.

 

 نکات مهم در هنگام خرید محصولات بهداشتی

امروزه گستردگی محصولات بهداشتی بسیار زیاد می باشد. این امر گاهی شما را در هنگام خرید و تشخیص محصول متناسب با بدن شما و نیاز ها و توقع هایی که از محصول دارید،  گیج می کند. در هنگام خرید محصولات بهداشتی شما باید مواد به کار رفته در محصول را مطالعه کنید. زیرا بسیاری از مواد شیمیایی ممکن است برای شما مضر باشد و بدون اطلاع با استفاده از محصول نه تنها به بهبود و درمان بدن خود کمک نمی کنید بلکه ضرر های جبران ناپذیری به آن وارد می کنید.

 

  انتخاب شامپو مناسب برای نوع موی شما

خرید محصولات بهداشتی

 

انتخاب شامپو مناسب با توجه به منحصر بودن موی هر فرد کاری دشوار است. برای اینکه بتوانید با خواندن توضیحات درج شده روی شامپو، شامپوی مناسب خود را پیدا کنید، متن زیر را مطالعه بفرمایید.

نوع پوست سر خود را بشناسید :

قبل از اینکه شامپو را انتخاب کنید، مهم است که بدانید که نوع شامپو چیست، روش استفاده آن چگونه است و چگونه با نوع مو و پوست سر شما سازگار هست. شامپو برای نظافت  مو و پوست سر شما از آلودگی، گرد و غبار و چربی طراحی شده است. در حالی که شما ممکن است به شامپو به عنوان یک عامل پاک کننده مو فکر کنید، برای انتخاب شامپو مهم است که نوع پوست سر خود را در نظر بگیرید. اگرموهای چرب دارید باید مراقبت از موهای چرب  را بدانید.

به این طریق فکر کنید: شامپو برای پوست سر و ریشه موی شما است، در حالی که نرم کننده برای پایین مو و ساقه موهای شما می باشد. اگر پوست سرتان چرب باشد و ساقه ی موهایتان خشک (یک ترکیب رایج)، پس باید شامپویی را انتخاب کنید که برای پوست سر چرب مناسب باشد و نرم کننده ای که به ساقه مو های شما رطوبت کافی را برساند.

 

 

  شما باید بدانید تا نرم کننده مناسب با توجه به نوع موی خودتان را انتخاب کنید

خرید محصولات بهداشتی

اکثر مردم از این موضوع غافلند که از نرم کننده مو مناسب استفاده نمی کنند. با توجه به وجود تعداد زیاد گزینه ها برای انتخاب، با سریع و آسان انتخاب کردن به ارزش واقعی نرم کننده مناسب بی توجه می شویم . مواردی وجود دارد که برای خرید نرم کننده حتما باید به آن ها توجه کنید .

نرم کننده مو معمولا پس از شستن موها استفاده می شود  و رطوبت از دست رفته مو را ( به دلیل استفاده از شامپو ) به مو باز می گرداند. همچنین کایوتیک موهای شما را مسطح می کند و pH آن را هموار می کند، که به نوبه ی خود باعث ضخیم شدن تار مو، افزایش درخشندگی، کاهش استاتیک مو می شود. نرم کننده مناسب برای انواع مو ها بسیار مهم است .

 

 

 نحوه انتخاب روغن موی مناسب در هنگام خرید محصولات بهداشتی

خرید محصولات بهداشتی

اگر موهایتان چرب باشد، ممکن است استفاده از نرم کننده زمان چرب شدن موهایتان را افزایش دهد و با موهای شما سازگاری نداشته باشد. احتمالا اغلب می بینید که نرم کننده باعث می شود موهای شما بدتر شود. در حالی که برای بعضی از افراد با موهای چرب استفاده از نرم کننده ها بسیار مطلوب می باشد و می تواند به کاهش چربی مو کمک کند.

شما می توانید روغن هایی مانند زیتون و نارگیل و …. را جایگزین نرم کننده ها کنید. قبل از استحمام ساقه موهایتان را با روغن چرب کنید. با شامپو فقط پوست سر خود را شست و شو دهید.

یکسری از روغن های مو هستند که بعد از شست و شو مو و قبل از خشک کردن مو استفاده می شوند. مانند روغن آرگان، نحوه انتخاب و تشخیص روغن آرگان مرغوب به این صورت است که شما پوست خود را آغشته به روغن کنید، بعد از چند دقیقه هر چه جذب روغن در پوست بیشتر باشد و اثری از چربی نباشد، روغن مرغوب تر است.

 

نکاتی که قبل از خرید روغن آرگان باید بدانید

  مرطوب کننده مناسب پوست خود را پیدا کنید

خرید محصولات بهداشتی

برای انتخاب و خرید محصولات بهداشتی مناسب، دانستن نیازهای پوستی شما، به تصمیم گیری درست کمک می کند.

زمانی که میخواهید برای پوست خشک، مرطوب کننده مناسب پیدا و انتخاب کنید، احساس خستگی می کنید؟ در این تعجبی نیست زیرا ده ها تن از آن ها در داروخانه ها و صدها تن دیگر در لوازم آرایشی و فروشگاه های بزرگ از قبیل کرم ها، لوسیون ها، پماد ها، برخی از کرم های ضد آفتاب و  … یافت می شوند.

در حالی که انتخاب مرطوب کننده پوست مناسب ممکن است به نظر گیج کننده باشد، با به کار گیری چند دستورالعمل، بسیار ساده می شود.

مرطوب کننده پوست چگونه عمل می کند؟

پاک کننده ها و مرطوب کننده ها مهم ترین محصولات پوستی هستند، به خصوص برای نرم کردن پوست خشک. مرطوب کننده پوست با آب بندی رطوبت به لایه بیرونی پوست و کشیدن رطوبت از لایه های داخلی پوست به لایه بیرونی عمل می کند.

عناصر کلیدی که رطوبت را در پوست مهر و موم می کنند عبارتند از پترولاطوم، روغن معدنی، لانولین و دی متیکون. گلیسیرین، پروپیلن گلیکول، پروتئین، اوره و ویتامین ها باعث جذب آب به لایه بیرونی پوست می شود.

هر محصولی با توجه به مواد داخل و کاربردش یک مدت زمان مشخصی نیاز دارد تا اثرگذار باشد. زمان لازم برای اثرگذاری محصولات مراقبت از پوست چقدر است؟

بنابراین برای انتخاب مرطوب کننده ابتدا نوع و نیاز پوست خود را بدانید و با مطالعه مواد تشکیل دهنده به خرید محصولات بهداشتی مورد نظر بپردازید.

 

 

  برای انتخاب کرم دور چشم مناسب در زمان خرید محصولات بهداشتی به چه نکاتی توجه کنیم؟

خرید محصولات بهداشتی

 

پوست اطراف چشم شما نازک تر و حساس تر از سایر نقاط بدن است. ناحیه چشم شما مستعد ابتلا به پوکی، خشکی، خطوط ظریف و لکه های تیره است. برای مقابله با این مسائل، سعی کنید از کرم چشم برای تسکین و هضم پوست چشم خود استفاده کنید، بسته به نیازهای مراقبت از پوست شما باید کرم چشم مناسب انتخاب کنید. پس از پیدا کردن محصول مناسب برای شما، می توانید نحوه اعمال آن را به درستی یاد بگیرید.

برای رفع خطوط پوست چشم به دنبال کرم هایی حاوی رتینول باشید. رتینول و ویتامین A می توانند سلول های پوست شما را احیا کنند و کالج تولید را تحریک کنند. این موجب بهبود خطوط و چین و چروک در ناحیه چشم خواهد شد. این مواد تشکیل دهنده همچنین می تواند به رفع آسیب های خورشید در برابر پوست چشمان شما، مانند لک های پوستی، کمک کنند.

نکته : از مقدار کمی کرم چشم با رتینول و ویتامین A روی پوست خود استفاده کنید، به دلیل استفاده بیش از حد پوست شما می تواند حساس و یا تحریک شود.

رتینول می تواند پوست شما را به خورشید حساس کند بنابراین همیشه کرم های ضد آفتاب را در ناحیه چشم خود اعمال کنید، پس از استفاده کرم چشم و قبل از رفتن به خورشید، کرم ضد آفتاب را روی پوست اطراف چشم بزنید.

شما می توانید به دنبال کرم چشم حاوی SPF باشید، به خصوص اگر آن را نیز حاوی رتینول و ویتامین A باشد. این باعث می شود پوست شما از آسیب های خورشید محافظت شود.

 

حتما این مطلب را بخوانید : روشهایی برای از بین بردن حلقه سیاه زیر چشم

 

 

  انتخاب کرم ضد پیری متناسب با پوست شما

خرید محصولات بهداشتی

 

در هنگام خربد محصولات بهداشتی به نظر می رسد دریای بی پایان کرم ضد پیری در بازار وجود دارد. انواع مختلفی از محصولات و بسیاری از انواع مختلف پوست وجود دارد؛ تقریبا غیرممکن است برای خرید لوازم بهداشتی مناسب ضد پیری بدانیم از باید کجا شروع کنیم.

آیا پوست حساس دارید؟ پوست شما خشک یا چرب است؟ آیا منافذ کوچک یا منافذ زیادی دارید؟ اینها همه سوالاتی هستند که باید پاسخ آن را بدهید قبل از اینکه بتوانید بهترین کرم ضد پیری برای پوست خود را انتخاب کنید.

اکثر کرم ها شامل اطلاعات مرتبط با انواع پوست می شوند. و بسیاری در دسترس هستند که برای انواع مختلف پوست ایمن و موثر هستند. با این حال، آنچه که در ابتدا اهمیت دارد، این است که به تمام محصولات نیازی ندارید و یا نمی توانید استفاده کنید (با توجه به تن پوست و نوع پوست خود).

اگر شما دارای پوست حساس هستید، محصولاتی را انتخاب نکنید که پوست شما را تحریک کند و برای جلوگیری از واکنشهای آلرژیک کرم هایی که دارای مواد طبیعی و ارگانیک هستند را انتخاب کنید. اگر پوست خشک دارید، کرمی را انتخاب نکنید که برای انواع پوست های چرب و غیره مناسب باشد.

بسیاری از کرم های ضد پیری برای استفاده در طول روز و بسیاری دیگر از آنها برای استفاده در شب می باشند. این فرمول ها به دلیلی متفاوت هستند، و هر کدام برای یک پوست خاص در زمان خاصی از روز به شما کمک می کند.

هنگامی که ما بخوابیم، بدن ما احیا می شود، همانطور که پوست شما خود را احیا می کند. کرم های ضد پیری شبانه بسیار قوی تر از کرم های روزانه هستند و فرمول شیمیایی متفاوت نسبت به کرم های روزانه دارند. در صورت استفاده از آنها در طول روز، به دلیل پرتو های خورشید و تابش نور های مصنوعی احتمال بروز مشکلات پوستی افزایش می یابد. کرم های ضد پیری روزانه، در حالی که انتخاب مناسبی برای خواب نیستند، بهترین زمان استفاده در نور روز هست.

 

 

 انتخاب ضد تعریق مناسب

خرید محصولات بهداشتی

 

این که آیا شما ضد تعریق های معطر مثل عطر گل ها را ترجیح می دهید و یا فقط می خواهید از عرق کردن بسیار بدنتان جلوگیری کنید، در هنگام خرید محصولات بهداشتی نتخاب گزینه مناسب دئودورانت می تواند پیچیده باشد، زیرا گزینه های زیادی وجود دارد. خوشبختانه، لیست زیر به نحوه انتخاب بهتری از دئودورانت ها با توجه به نیازهایتان کمک خواهد کرد.

مورد  اول : تفاوت بین دئودورانت و ضد عرق را چیست؟ ( یک تفاوت وجود دارد). “دئودورانت ها بوسیله کشتن باکتری هایی که باعث بوجود آمدن عرق می شوند بوی بد بدن را از بین میبرند. ضد عرق ها از طریق مسدود کردن مجاری عرق، معمولا با نمک های آلومینیومی، تعریق را متوقف می کنند.”

در مورد چگونگی انتخاب بهترین دئودورانت، عوامل متعددی برای بررسی وجود دارد. برای تعیین محصول دئودورانت، ضد عرق، و یا ترکیبی  مناسب باید دقیقا نیاز هایتان را مشخص کنید.

 

 

  انواع سرم مو و انتخاب مناسب آن با موی شما

خرید محصولات بهداشتی

 

سرم های مو به مدت 15 سال مورد استفاده بسیاری از خانم ها بوده که در جستجوی راه حل سریع و معجزه آسا بوده اند. “دو نوع سرم مو وجود دارد. یکی از آن ها برای سلامت ساقه مو و زیبایی ظاهر است، بنابراین تنها بر ظاهر مو تاثیر می گذارد، در حالی که مورد دیگر هیدرات ها و مو را تغذیه می کند. “در هر دو مورد، برنامه سریع و نتیجه فوری است.”

مراقب باشید که بیش از حد از این محصول معجزه استفاده نکنید! دو یا سه قطره را در دستان خود قرار دهید، آنها را به هم بمالید و سپس به موهای خود اعمال کنید.

برای انتخاب سرم مو مناسب باید نوع مو خود را در نظر بگیرید و اینکه هدفتان درمان ریشه ای مو یا ساقه ی مو هست.

 

 

 چگونه یک تونر پوست انتخاب کنید؟

خرید محصولات بهداشتی

 

یک تونر پوستی که همچنین به عنوان یک رقیق کننده، پاک کننده یا خوشبو کننده نامیده می شود، محصولی است که برای پاک کردن، تازه کردن، صاف کردن، کنترل چربی و مرطوب کردن صورت استفاده می شود. تونر پوست اغلب پس از پاک کردن صورت و قبل از استفاده از مرطوب کننده یا آرایش صورت استفاده می شود. در هنگام خرید محصولات بهداشتی با شناسایی نوع پوست، شما قادر به انتخاب یک تونر هستید که برای شما مناسب است. به طور کلی، از تونرهای حاوی الکل و رایحه دار که می تواند موجب تحریک هر گونه نوع پوست شود، اجتناب کنید.

یک تونر آبرسان را انتخاب کنید. اگر نوع پوست خشک دارید، تونرهایی که حاوی آبرسانی و مرطوب کننده هستند را انتخاب کنید. به دنبال محصولاتی با پپتید، گلیکوپیپید، روغن دانه گرده گل رز یا روغن ججوبا ، دی متیکون و اسید گلیکولیک باشید. و از محصولاتی که شامل الکل، سدیم یا آمونیوم لوریل سولفات، روغن معدنی هستند، اجتناب کنید.

 

 

  چگونه یک محصول درمان آکنه را انتخاب کنید؟

خرید محصولات بهداشتی

در حال حاضر محصولات درمان آکنه در بازار بیشتر از هر زمان دیگری در تاریخ وجود دارد. این خبر خوبی است برای شما که آکنه دارید، اما منجر به این سوال می شود : چگونه یک محصول بهداشتی درمان آکنه را انتخاب می کنید؟

 

شما می توانید یاد بگیرید در هنگام خرید محصولات بهداشتی چگونه  با محدود کردن انتخاب خود و انتخاب موثر ترین درمان آکنه را برای پوستتان به کار بگیرید.

نوع محصول مورد نیاز شما بستگی به نوع پوست شما دارد.

برای پوست فوق العاده چرب رطوبت، لکه ها، پاک کننده های فوم، ژل ها و لوسیون ها را در نظر بگیرید.

اگر پوست شما تمایل به خشک شدن دارد ، کرم های غیر فشرده، تونرهای بدون الکل، لوسیون ها و (شاید) پماد ها، انتخاب خوبی باشد.

شما مجبور نیستید تنها با یک محصول درمانی را استفاده کنید. استفاده از چندین محصول می تواند موثر باشد (البته اگر با توجه به نوع  پوستتان بتوانید از آن ها استفاده کنید).

محصولات را با مواد مختلفی برای دستیابی به نتایجی حتی بهتر انتخاب کنید. بعد از انتخاب محصول مناسب  روش‌های درمان آکنه بدن را مطالعه و روش مناسب را به کارگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *