مجله زیبایی روژه, مراقبت از پوست

آبرسانی پوست در فصل سرما چگونه است؟

حتما بسیاری از خانم ها و حتی آقایان با مشکل خشکی پوست مواجه می شوند برای حل این مشکل باید آبرسانی پوست در فصل سرما انجام شود .این هوای سرد علاوه بر خشکی پوست تاثیر زیادی که بر به وجود آمدن چین و چروک پوست می گذارد و باعث پیری زود رس پوست می شود پس در فصل های سرد سال باید بیشتر از همیشه مراقب پوست و مراقبت های مخصوص آن باشیم به ویژه آبرسانی پوست در فصل سرما و مرطوب نگه داشتن آن.
با سرد بودن هوا دمای بدن ما هم پایین می آید و پوست دست ، صورت و بدنمان زبرتر می شود و رطوبت عادی خود را از دست می دهد.
بهترین و مناسب ترین راه برای آبرسانی پوست در فصل سرما این است که ما با تغذیه سالم به عروق تغذیه کننده پوست تغذیه مناسب برسانیم .
به کسانی که نگران سلامت پوستشان در این فصل بیشتر از فصل های دیگر هستند توصیه می کنیم که در زمستان از میوه ها و سبزیجات تازه بیشتر استفاده کنند.
این امر بدیهی است که نمی توانیم جلوی گذر زمان را بگیریم تا پیر نشویم اما می توانیم با انجام کارهایی ساده و مراقبت های مفید از پیری زودرس جلوگیری کنیم وآن را به تاخیر بیاندازیم.
با این چند روش آسان و ساده از پیری زود رس فاصله بگیرید :

 1. یک محلول شست و شوی مناسب با نوع پوست خود داشته باشید.پیشنهاد ویژه ما به شما: ژل شوینده سوتینگ دکتر مورد و شوینده ری فرشینگ دکتر مورد )
 2. چربی طبیعی پوست خود را با تونر متعادل کنید.(پیشنهاد ویژه ما به شما:تونر مرطوب کننده دکتر مورد و تونر کلاریفایینگ دکتر مورد )
 3. رطوبت پوست خود را حفظ کنید.(پیشنهاد ما به شما:مرطوب کننده روز اسنشیال spf30 دکتر مورد)
 4. کرم ضد آفتاب فراموش نشود!(پیشنهاد ما به شما : ضد آفتاب فاقد چربی دکتر مورد و ضد آفتاب واتر پروف دکتر مورد)
 5. آب به میزان کافی بنوشید.
 6. خواب کامل داشته باشید!
 7. میوه و سبزیجات تازه میل کنید.

دو روش سریع برای آبرسانی پوست در فصل سرما :

 1. استفاده از ماسک آبرسان مناسب با نوع پوست(پیشنهاد ما به شما:ماسک آبرسان و التیام بخش فورس ویتال سوئیس لاین)
 2. استفاده از روغن آبرسان ( روغن مناسب آبرسان پوست ،که آبرسان قوی هم باشد برای پوست ،روغن آرگان است که حاوی ویتامین های آ و ای ، آنتی اکسیدان ها و اسید لینولئیک می باشد.
این مطلب را حتما بخوانید:  مراقبت از موهای چرب و خداحافظی با موهای چرب

استفاده از مرطوب کننده ها و آبرسانی پوست در فصل سرمابهترین زمان برای رطوبت رسانی و آبرسانی پوست در فصل سرما و استفاده ازمرطوب کننده ها و محصولات مراقبتی پوست بعد از شست و شوی کامل بدن است زمانی که پوست بدن از آلودگی ها پاک شده است و می توان بهترین نتیجه را از محصولات گرفت.

لب ها ، دست ها و سایر اعضای بدن هم مانند پوست صورت و بدن به مراقبت نیاز دارد . برای مراقبت از این قسمت ها از مرطوب کننده ها و نرم کننده ها مخصوص به این نواحی  باید استفاده شود.

لب ها
خشکی لب ها در زمستان مسئله بسیار مهمی است که باعث ترک خوردن و یا تیره شدن پوست لب می شود.برای حل این مسئله می توان از نرم کننده های مخصوص ، وازلین ، اسکراب های لب و بالم لب استفاده کرد.
آب داغ ممنوع!
بسیاری از ما فکر می کنیم که در زمستان با پایین آمدن دمای هوا و دمای بدن برای گرم شدن بدنمان باید دوش آب گرم بگیریم اما این فکر، فکر غلطی است و با این کار فقط به خشک شدن بیشتر پوستمان کمک می کنیم .
ورزش زمستانه !
سی دقیقه ورزش در روز می تواند کمک زیادی به زیبایی پوست شما کند.
ورزش در زمستان به زیبایی پوست کمک می کند. ورزش گردش خون را در بدن بالا می بردو بر پوست و بافت های آن تاثیر می گذارد . برای داشتن پوستی زیبا در زمستان انجام هر نوع ورزشی مناسب است.
شست و شوی مرتب دست!
CDC توصیه می کند که شست و شوی دست کار حیاتی است به ویژه در فصل زمستان  اما شست و شوی مرتب دست ها باعث می شود تا چربی طبیعی پوست از بین برود و و این نکته بسیار مهم است که بعد از هربار شستن دست ها از یک نوع مرطوب کننده استفاده شود.

-چگونه می توان چهره ای زیبا و جوان داشته باشیم؟
پاک کردن پوست: در طی روز که بیرون از منزل هستید تا شب در طول خواب ، پوست شما تحت تاثیر عوامل بیرونی قرار می گیرد.پاک کردن پوست از گرد و غبار، آرایش روزانه و سلول های مرده به پوستتان کمک می کند تا بتواند تنفس کند ، نرم شود و سالم بماند.
-چگونه می توان پوست خود را آبرسانی کرد؟
نوشیدن مقدار زیادی آب در طول یک روز بسیار مهم و ضروری است هم برای سلامت بدن و هم برای آبرسانی پوست در فصل سرما.نوشیدن روزانه 6 تا 8 لیوان آب تامین کننده آب بدن می باشد اما این مقدار از آب با فعالیت بدنی روزانه شما متغیر است و کم و زیاد می شود .
-چه زمانی بهتر از زمان های دیگر برای نوشیدن آب می باشد؟

 1. یک لیوان آب صبح ها بعد از بیدار شدن.
 2. یک لیوان آب قبل از ناهار.
 3. یک لیوان آب قبل از حمام کردن.
 4. یک لیوان آب شب ها قبل از خواب.
این مطلب را حتما بخوانید:  ارزان ترین راه جلوگیری از بیماری های پوستی چیست؟

-چه زمانی برای آبرسانی پوست در فصل سرما مناسب است؟
قدم اول :صبح ها و شب ها آبرسانی به پوست کار بسیار مهم و ضروری می باشد . صبح ها بعد از شست و شوی صورت استفاده از آبرسان ، مرطوب کننده و سپس کرم ضد آفتاب فراموش نشود. آبرسانهایی که دارای آنتی اکسیدان هستند می توانند انتخاب های خوبی باشند زیرا آنتی اکسیدان ها از پوست در برابرعوامل محیطی مثل اشعه UV محفاظت می کنند و در آخر از سرطان پوست جلوگیری می کنند.(پیشنهاد ویژه ما آبرسان حاوی آنتی اکسیدان:پاک کننده کرمی وایت بریلیانس دکتر مورد  و فوم پاک کننده روزانه انار دکتر مورد)
و قدم آخر :شب ها قبل از خواب استفاده از آبرسان کمک زیادی به پوست می کند باعث می شود که پوستتان به دور از مضرات آلودگی ها و اشعه UV بازسازی و ترمیم شود.

-زمان طلائی آبرسانی پوست در فصل سرما
همه ما بعد از شست و شوی صورت آن را با یک حوله تمیز به آرامی خشک می کنیم اما با این کار باز هم پوستمان به طور کامل خشک نمی شود و مقداری رطوبت روی پوست باقی می ماند همین لحظه زمان طلائی برای استفاده از آبرسان ها و مرطوب کننده ها می باشد . (این نکته اشتباه است که آبرسان ها باید روی خیس استفاده شوند،منظور از پوست خیس همان رطوبت طبیعی پوست بعد از خشک کردن است.)
(پیشنهاد ویژه ما به شما : هیدرو دینامیک کوانچینگ اسانس مورد دکتر مورد)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *