تاریخ امروز۲۰ تیر ۱۳۹۹

اشتباهات آرایشی که ما را پیر تر نشان می دهد

اشتباهات آرایشی وجود دارد در آرایش کردنمان که باعث می شود صورتمان سن واقعیمان را نشان ندهد یعنی 10 سال هم پیر تر نشان دهد . استفاده از هر نوع لوازم آرایش در رنگ های مختلف و در سن های مختلف متفاوت است. به عنوان مثال اگر شما از رنگ هایی استفاده کنید که در 20 سالگی شما را زیباتر می کند در 35 سالگی ممکن است شمارا به یک خانم 50 ساله تبدیل کند و جز یکی از اشتباهات آرایشی ما شود.
لوازم آرایش ساخته شده برای زیبا تر کردن صورت و بیشتر نشان دادن زیبایی های طبیعی صورتمان . استفاده درست از لوازم آرایش باعث می شود تا صورت ما زیبا تر ، شاداب تر و جوان تر به نظر بیاید .
با ترک این اشتباهات آرایشی دیگر صورتتان را از سن واقعی خود پیر تر نکنید!
اشتباهات آرایشی که مارا پیر تر نشان می دهد!

  1. گونه هایتان !   رژ گونه می تواند روی صورت شما معجزه کند . اما این موضوع زمانی صورت می گیرد که درست استفاده شود . یعنی چه؟ یعنی به جای اینکه گونه هایتان را برجسته و زیبا کند گونه هایتان را مانند یک سوراخ پر از رنگ می کند .  تعدادی از خانم ها هنگام رژ گونه زدن لبخند می زنند این کار اشتباه است در آرایش . برای خانم های جوان می توان از این کار استفاده کرد اما برای خانم های بالای 40 سال این روش غلط است . برای این دسته از خانم ها باید رژ گونه را باید در بالا ترین نقطه استخوان گونه استفاده کرد.  خانم هایی که سنشان بالای 35 سال است باید از رژ گونه های سرخ و سرخابی خداحافظی کنند . بهترین رنگ برای این گروه از خانم ها نارنجی و یا هلویی می باشد.
  2.  استفاده زیاد از کرم پودر ها برای دور چشم ممنوع!   این بدیهی است که آرایش با کرم پودر بسیار زیبا تر می شود . اما استفاده افراطی از کرم پودر جز اشتباهات آرایشی است و این مهم است که کجا و به چه اندازه از کرم پودر استفاده شود ! در هنگام استفاده از کرم پودر برای زیر چشمتان حواستان به خطوط ریز و درشت زیر چشمتان باشد زیرا با کرم زدن روی این خطوط ، بیشتر و شدید تر خودشان را نشان می دهند . بهتر است برای رفع این مشکل از مقداری پنکک و پودر فیکس کننده استفاده کنید.
  3. سفید کردن دور چشم ممنوع!   یکی از مشکلاتی که بیشتر ما با آن درگیر هستیم سیاهی موجود در زیر چشمانمان است . بهتر است برای حل این موضوع از راه های طبیعی و ماسک های زیر چشم استفاده کنید تا اینکه با کرم پودر و کانسیلر این سیاهی را به صورت لایه لایه از کرم بپوشانید. در هنگام استفاده از کانسیلر حتما به این موضوع توجه داشته باشید که کانسیلرتان بیش از اندازه سفید نباشد و با رنگ کرم پودرتان تفاوت زیادی نداشته باشد . به عنوان مثال اگر کرم پودرتان شماره 3 است از کانسیلر شماره 2 استفاده کنید.
  4.  صورتتان را به کرم پودر آغشته نکنید!   لطفا کرم پودرتان را مرتب روی هم نزنید این کار باعث ایجاد چند لایه روی پوست و ضخامت پوستتان می شوند و در نهایت باعث بالا رفتن سن شما می شود . قبل از شروع به آرایش صورتتان را با آب ولرم شست و شو دهید سپس از کرم مرطوب کننده استفاده کنید و آن را طوری روی پوستتان ماساژ دهید تا کامل جذب پوستتان شود . در انتها از یک لایه کرم پودر استفاده کنید . یک لایه کرم پودر کافیست هر چه قدر کرم پودر شما کم تر باشد و رنگش نزدیک به پوست صورتتان باشد صورتتان طبیعی تر و جوان تر به نظر می آید.
  5. خط لب را فراموش نکنید!    با بالا رفتن سن خط های طبیعی لب از بین می رود و رژ زدن روی آن ها کار ساده ای نیست ! این گونه رژ  زدن زدن بدون خط لب بدون هیچ قاعده و هندسه ای سن را بالا تر نشان می دهد. پس قبل از رژ زدن  محدوده ی لبتان را مشخص کنید با خط لبی نزدیک به رنگ رژ لبتان سپس رژ را بزنید.
  6.  رژ لب مات هرگز!    رژ لب مات فقط برای خانم های جوان توصیه می شود . برای خانم های بالای 40 سال رژلب های براق و روشن مناسب است زیرا با بالا رفتن سن چروک های لب خودشان را نشان می دهد و بیشتر به چشم می آیند و استفاده از رژ های مات این مشکل را بیشتر نشان می دهد. لب پایین را از رنگ تیره و لب بالا را از رنگ روشن و وسط لب را از روشن کننده استفاده کنید اینگونه لب هایی برجسته و زیبا و ظاهری جوان تر دارید.
  7. رنگ خط لب مهم است!    استفاده از خط لب مناسب با رنگ رژ بسیار مهم است . استفاده از خط لب قهوه ای برای رژ کالباسی بسیار ناخوشایند است. پس مراقب اندازه، رنگ و پهنای خط لبتان باشید و فقط دور خط لب طبیعی خودتان خط لب بکشید و هرچه خط لبتان پهن تر و دور تر از خط لبتان باشد سن شما را بالا تر می برد.
  8. آرایش چشم!   برای سایه چشمتان از چند رنگ استفاده نکنید هرچه تعداد رنگ ها درسایه شما کم تر باشد جوان تر هستید . ریمل زیاد ممنوع! هر چه قدر مژه هایتان را آغشته در  ریمل کنید باعث می شود تا تمرکز  دیگر روی چشمتان بیشتر شده و در نهایت چروک های دور چشمتان بیشتر جلوه می کند . ابروها! در آخر برای کشیدن ابرو هایتان از از مداد ابرو و یا سایه ابرو متناسب با رنگ ابرویتان استفاده کنید .
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *