مجله زیبایی روژه

بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست خشک کدام است؟ معرفی و خرید محصول

بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست خشک

انواع پوست و ویژگی های آن ها

قبل از این که بتوانیم بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست خشک را انتخاب کنیم، باید با نوع پوست ها آشنا بشیم. اگر هنوز دقیقا نمی دانید نوع پوستتان چیست؟ نگران نباشید ما خیلی کامل این موضوع را بررسی کردیم : نوع پوست شما چیست؟

همچنین باید دانست که ما 5 نوع پوست داریم : 1. چرب 2. خشک 3. مختلط 4. نرمال 5. حساس. برای شناخت بیشتر ویژگی های هرکدام را در ادامه، کوتاه بررسی می کنیم.

پوست خشک :

این نوع پوست ها، همانطور که از اسمشان پیداست، پوستی کم آب هستند. به علاوه غدد سبوم، لیپید و چربی کافی تولید نمی کند. این نوع پوست ها زبر بوده و با کشیدن دست روی آن ها پوسته پوسته شدن آن ها را می توان کاملا مشاهده نمود. پوست با لایه شاخی (یکسری از سلول های مرده سطحی و نوعی چربی) محافطت می شود، که با کم شدن آب و لایه شاخی، سلامتی پوست نیز به خطر می افتد. موضوع اصلی ما پبدا کردن و شناخت بهترین کرم ضد آفتاب پوست خشک است؛ پس با ما همراه باشید.

پوست چرب :

غدد پوست های چرب، بیش از اندازه چربی تولید می کنند. از همین رو باعث ایجاد جوش، لک و کک می شوند. پوست های چرب اکثرا همیشه براق بوده و باعث درخشیدن پوست زیر نور می شود که برای بعضی ها نارحت کننده است. بعضی از مواقع نیز شماهده شده که پوست های چرب دارای منافذ پوست چرب حتی با دست کشیدن روی بینی و ی پیشانی نیز مشخص می شود. می تونید همین الان تست کنید.

پوست حساس :

از این جهت به این نوع از پوست حساس گفته می شود که به اکثر چیز ها واکنش نشان داده و قرمز می شود. مثلا اگر پوست حساس یک فرد با آب، گرد و غبار، مواد آرایشی و … برخورد کند، به سرعت فرمز شده و سوزش و یا خارش به همراه دارد. در واقع فرد حساسیت شدیدی دارد که از نوع پوستی است و در سطح پوست نمایان می شود. خیلی نازک است و به ندرت منافذ باز در آن دیده می شود. وجود جوش و آکنه واکنش پوست حساس را می رساند.

 

پوست مختلط :

تا حالا دیدید که بعضی از افراد فقط بینی و یا پیشانی چربی داشته باشند؟ پوست مختلط نوعی از پوست ها است که در نواحی پیشانی، بینی و چانه (حالت T) چرب بوده و در بقیه نواحی نرمال یا خشک می باشد.

 

پوست نرمال :

پوست های نرما هیچ گونه به نوع دیگر پوست ها شبهات ندارد در واقع نه چربی حس روی پوست حس می شود، نه خشکی و پوسته. به میزان کافی رطوبت و چربی دارد اما به طور عادی به چشم نمی آید. شاید شما در حال خواندن این مطلب هستید، پوست معمولی دارید و از آن راضی هستید. اما برای خرید بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست خشک باید نوع پوستمان را بشناسیم.

 

کرم ضد آفتاب چیست و چه نقشی در زیبایی پوست ما دارد؟

ما در انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست خشک باید با انواع ضد آفتاب ها آشنا بشیم و بدانیم که ضد آفتاب ها چه کاری انجام می دهند؟

شاید فکر کنید که کاملا می دانید که کرم ضد آفتاب چیست، اما خیلی از ما 100 درصد نمی دانیم که : کرم ضد آفتاب چیست؟ دارای چه محتواهایی است؟ اصطلاحات رایج مرتبط با کرم ضد آفتاب جه معنایی می دهند؟ مثل : spf ، oil free ، uvb و …

کرم ضد آفتاب همانطور که همه ما می دانیم نقش محافظت از پوست ما در برابر آفتاب را دارد. الزامی بودن مصرف روزانه کرم ضد آفتاب، شرط سلامت پوست است و ماباید آن را جدی بگیریم.

حالا به فاکتور های اصلی یک کرم ضد آفتاب می پردازیم.

 

 

  • spf :

اس پی اف، به فاکتوری در کرم ضد آفتاب می گویند که نقش معیار محافظت پوست، در برابر آفتاب را دارد. ترجیحا هرچه مقدار spf بیشتر یاشد، مقاومت پوست ما هم در برابر آفتاب بیشتر میشود. اما این به این معنا نیست که حتما باید از ضد آفتاب هایی استفاده کنیم که مقدار spf زیادی دارد. برای مثال : فردی که از ضد آفتاب استفاده نکند حدودا 10 دقیقه زیر نور آفتاپ پوستش مقاومت دارد و بعد از آن پوست تیره شده و دچار سوختگی می شود. یک دستور العمل برای این که بتوان فهمید کرم ضد آفتابی با spf مثلا n %چه میزان ما را از اشعه نور خورشید در امان نگهرمیدارد، وجود دارد: {میزان spf  ضرب در 10 دقیقه }. از همین رو اگر ضد آفتابی که spf 50 داشته باشد، درواقع 500 دقیقه یا 8 ساعت و 30 دقیقه شما را را در برابر نور آفتاب محافظت می کند.

 

  •  uvb و uva :

نور خورشیدی که به سمت ما تابیده می شود، دارای اشعه های زیادی است که از مهمترین آنها می شود به uvb و uva اشاره کرد.این 2 اشعه،  هر دو برای برای پوست بدنمان مضر هستند و باعث سرطان هم می شوند. uvb باعث آفتاب سوختگی هم می شود. اما uva باعث ایجاد چین و چروک و پیری در ما می شود. همینجا توصیه می کنیم که برای داشتن بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست خشک بهتر است از محصولاتی استفاده کنید که محتویاتی داشته باشد که در برابر اشعه های مضر خورشید مقاوم باشد.

 

معرفی، بررسی و خرید بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست خشک ، معرفی و خرید محصول

 

کرم ضد آفتاب SPF 50 سن سی تلیال ای سی ام ACM

بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست خشک

 

 

ضد آفتاب پوست خشک بایودرما مدل فتودرم 100

بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست خشک

 

ضد آفتاب کرم پودری +SPF50 پوست خشک و حساس بیزانس

 

بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست خشک

 

کرم ضد آفتاب سانسل پوست خشک و نرمال لایسل

بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست خشک

 

ضد آفتاب مینرال یووی بلاک 80 آیسیس فارما

بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست خشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *