پوست دست, مجله زیبایی روژه, ناخن

هر تغییری در ناخن،نشانه ای از بیماری ناخن است؟

یکی از نشانه های سلامتی بدن، داشتن ناخن های سالم و براق است. ناخن سالم، ناخنی شفاف، دارای سطحی صاف و غیرشکننده است. از ناخن میتوان جهت تشخیص بیماری ها نیز استفاده کرد و اگر به موقع به آنها دقت شود، علاوه بر تشخیص بیماری ناخن ،منجر به تشخیص زودهنگام بیماری ها هم می شود.

البته نگران نباشید! هر تغییری در ناخن به ندرت به عنوان اولین علامت بیماری می باشد! در ادامه به شایع ترین بیماری های ناخن و عوامل آن می پردازیم:
  •  آیا ناخن های شکننده، نازک و پریده، نشانه بیماری ناخن است؟

شکستن ناخن می تواند یک بدشانسی بزرگ باشد؛اما اگر ناخن های شما با کوچک ترین لمسی می شکنند،می تواند نشان دهنده مشکلی در تیروئید شما باشد.غده تیروئید در گردن شما قرار دارد و کار آن تنظیم کردن سوخت و ساز بدن، انرژی و رشد است.کم بودن بیش از حد هورمون های تیروئیدی باعث ریزش مو و همچنین شکنندگی و نازکی و به طور کلی بیماری ناخن های شما می شود.اختلالات تیروئید باعث جدایی ناخن از بستر زیرین خود می شوند.

                                           بیماری ناخن

  • ناخن های آبی رنگ

چهره ای که آبی رنگ باشد،نشانه نرسیدن اکسیژن کافی به آن است.این امر در مورد ناخن ها هم صدق میکند.ناخن های آبی نشان دهنده این هستند که اکسیژن کافی به نوک انگشت ها نمی رسد.بیماری های تنفسی،مشکلات عروقی یا همان بیماری رینود که نوعی اختلال نادر در عروق خونی است،از علل بروز این بیماری ناخن ها هستند.

این مطلب را حتما بخوانید:  خلق بهترین آرایش پاییزی با استفاده از رنگ های فصل

برخی از افراد نیز به دلیل قرار گرفتن در جریان هوای سرد و کندتر شدن جریان خون به صورت موقت دچار این مشکل می شوند.اگر ناخن های آبی رنگ دارید،به یک پزشک متخصص مراجعه کنید تا گردش خون و سطح اکسیژن رسانی در بدن شما مورد بررسی قرار بگیرند.

  • خطوط سفید روی سطح ناخن ها

ظاهر شدن نوارهای افقی سفید رنگ روی تمام سطح ناخن ها می تواند نشانه ای از بیماری های کلیوی،کبدی و یا کمبود پروتئین یا دیگر مواد مغذی در بدن و در نتیجه بیماری ناخن باشد.محققان احتمال می دهند که این عارضه به دلیل اختلال جریان خون در اطراف ناخن ها رخ می دهد.با این حال ممکن است وارد شدن ضربات شدید به پایه ناخن نیز باعث بروز خطوط سفید بر روی آن شود.

محصولات پیشنهادی تقویت کننده و محافظت کننده ناخن: محلول محافظ ناخن ۰۰۲ ماوالا (Base Coat)
کرم تغذیه کننده و تقویت کننده ناخن های خشک نیل اکتان ماوالا

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *