تاریخ امروز1 اردیبهشت 1400
بهترین مرطوب کننده پوست مختلط و بهترین آبرسان پوست مختلط

راهنمای خرید بهترین مرطوب کننده و آبرسان پوست مختلط

راهنمای خرید بهترین مرطوب کننده پوست مختلط و بهترین آبرسان پوست مختلط ، موضوعاتی هستند که قصد داریم در این مقاله اختصاصی به آنها بپردازیم. در ادامه این مقاله به مسائل رایجی مانند چگونگی تشخیص پوست مختلط ، دلیل کم آبی پوست و دلایل آن ، تفاوت مرطوب کننده و آبرسان ، نحوه مصرف بهترین مرطوب کننده پوست مختلط و انتخاب و معرفی بهترین آبرسان پوست مختلط خواهیم پرداخت و در پایان این مقاله ، 9 عدد از بهترین مرطوب کننده ها و آبرسان های پوست مختلط را که بر اساس قیمت ، رضایت مشتری ، میزان فروش و تاثیر گذاری ارزیابی و بررسی شده اند را برایتان معرفی کرده ایم تا شما را در خرید بهترین مرطوب کننده و آبرسان پوست مختلط راهنمایی کنیم.

 پوست مختلط و نشانه های آن

پوست مختلط به طور همزمان دو یا چند نوع وضعیت پوستی مختلف را در برمی‌گیرد. افرادی که پوست مختلط دارند بعضی از قسمت‌‏های پوستشان خشک و پوسته‌پوسته است و وسط صورتشان یعنی بینی، چانه و پیشانی که به آن ناحیه T می‌گویند، چرب است. در پوست‏‌های مختلط به طور هم زمان چین و چروک، جوش و خشکی پوست مشاهده می‌‏شود. عوامل گوناگونی در داشتن پوست‌‏های مختلط دخالت دارند؛ ولی گاهی فقط عامل ژنتیکی تأثیرگذار است. درست مثل رنگ چشم و رنگ مو که از پدر و مادرتان به ارث می‏برید، نوع پوست خود را نیز به ارث می‏برید. معمولاً نواحی اطراف بینی، چانه و پیشانی غدد چربی فعال‏تری نسبت به سایر قسمت‏های صورت دارند. بعضی افراد روزاسه و پوست خشک دارند درحالی‌که برخی دیگر پوستی لکه‌‏دار، پوسته‌پوسته و ملتهب دارند. استفاده از محصولات مراقبت از پوست یکی دیگر از علل شایع پوست‏‌های مختلط است. ترکیبات این محصولات گاهی پوست را تحریک می‌کند و باعث ترشح چربی در ناحیه T و هم ‌زمان خشکی و قرمزی در قسمت‌های دیگر پوست می‌شود. اگر هنوز از مختلط بودن پوست خود مطمئن نیستید ، سعی کنید پوست خود را با پاک‌کننده ملایم بشویید. سپس با پد خشک کنید و ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید. اگر در ناحیه گونه احساس خشکی می‏کنید ، درحالی‌که بینی ، چانه و پیشانی با دانه‏‌های سر سیاه و جوش به صورت چرب و براق هستند ، شما پوستی مختلط و به اصطلاح ترکیبی دارید.


همچنین راهنمای خرید بهترین ضد آفتاب پوست مختلط را در مجله زیبایی روژه بخوانید.

کم آبی پوست

پوست کم آب (دهیدراته) بیشتر یک مشکل پوستی است که فارق از نوع پوست شما ممکن است برای پوست شما ایجاد شود و یک نوع پوست محسوب نمی شود. یعنی ممکن است پوست شما چرب دهیدراته (کم آب) باشد. از نظر ظاهر، پوست کم آب کدر و فاقد درخشندگی به نظر می رسد و برای افرادی با پوست تیره‌تر ممکن است ظاهری خاکستر مانند داشته باشد. پوست کم آب سفت و زمخت احساس می شود و می تواند خطوط و نشانه های پیری مانند چین و چروک های عمیق را هرچه بهتر نمایان سازد. کم آبی پوست می تواند برای هر فردی رخ داده و به یک گروه سنی خاص محدود نمی شود. استفاده از محصولات مراقبتی مانند بهترین مرطوب کننده پوست مختلط و بهترین آبرسان پوست مختلط و در کنار آن‌ها، کرم دور چشم، ضد لک و ...  کمترین کاری است که می توانید انجام دهید. در ادامه به دلایل اصلی کم آبی پوست اشاره خواهیم کرد.


راهنمای خرید بهترین کرم لیفتینگ را در مجله زیبایی روژه بخوانید.

دلایل کم آبی پوست

 

افزایش سن

با افزایش سن ، حفظ سطوح رطوبت در پوست نیز دشوارتر می شود. افزایش سن بدن را کم آب‌تر می کند و پوست نیز از این شرایط مستثنی نیست. تغییرات ساختاری مرتبط با روند پیری نیز موجب کم آبی بیشتر می شوند. زمانی که پوست کم آبی را تجربه می کند، ظاهری پیرتر نیز به خود می گیرد.

حمام داغ 

آب سخت حاوی سنگ آهک است که می تواند به کاهش میزان آب موجود در پوست منجر شود. استحمام با آب داغ نیز یکی دیگر از مواردی است که می تواند به کم آبی پوست منجر شود.

خورشید

پرتوهای فرابنفش خورشید یکی از مواردی است که باید برای پیشگیری از کم آبی پوست مد نظر قرار داد. خورشید می تواند موجب کم آبی پوست شود. پرتوهای UVA عامل اصلی تاثیرگذار بر پوست است که می تواند روند پیری را تسریع کند، میزان اکسیدان ها در پوست را افزایش دهد، آن را کم آب کند و میزان رادیکال های آزاد در سلول ها که به پوست آسیب می رساند را افزایش دهد.

تفاوت مرطوب کننده و آبرسان

آبرسان ها متشکل از ترکیباتی هستند که علاوه بر خاصیت رطوبت رسانی ، جذب کننده رطوبت نیز هستند. این در حالی است که کرم های مرطوب کننده غالبا دارای ترکیباتی هستند که با تشکیل یک سد محافظتی ، مانع از دست رفتن رطوبت پوست می شوند.  پوست های دهیدراته ، به دلیل این که آب و رطوبت کمتری دارند باید حتما از محصولات آبرسان در کنار کرم مرطوب کننده استفاده کنند. به طور کلی ، محصولات آبرسان و مرطوب کننده حاوی سه ماده جاذب آب ، ترکیبات نرم کننده یا امولیانت و ترکیبات سد کننده هستند. برای پوست های کم آب بهتر است که از محصولات حاوی ترکیبات جذب کننده استفاده شود. این ترکیبات ، مولکول های آب را از هوا و لایه های زیرین پوست جذب کرده و در خود نگه می دارد. در صورتی که لایه های چربی محافظ پوست آسیب دیده باشد و سد محافظتی پوست ضعیف باشد، این ترکیبات رطوبت را از لایه های زیرین پوست به سطح آورده و موجب تشدید خشکی و کم آبی پوست می شوند . این موضوع به خصوص در شرایط آب و هوایی خشک و کم رطوبت بیشتر حائز اهمیت است. همچنین ، امولیانت یا نرم کننده ها از جمله ترکیباتی هستند که آن ها را می توان هم در آبرسان ها و هم در مرطوب کننده ها یافت. این ترکیبات با نرم کردن لایه بالایی پوست از بروز خارش و پوسته پوسته شدن جلوگیری کرده و با ایجاد لایه محافظ در سطح پوست ، مانع از تبخیر رطوبت پوست می شود. ترکیبات سد کننده نیز با ایجاد یک لایه محافظ روی سطح پوست ، مانع از تبخیر رطوبت شده و بدون نفوذ به پوست، رطوبت را داخل آن نگه می دارند.


همراهان عزیز، راهنمای خرید بهترین ضد آفتاب پوست مختلط را در مجله زیبایی روژه بخوانید.

نحوه مصرف بهترین مرطوب کننده پوست مختلط و بهترین آبرسان پوست مختلط

 

1- توصیه می شود هنگام مصرف مرطوب کننده یا آبرسان پوست مختلط ، صورت خود را با یک شوینده شستشو دهید و سپس آنرا خشک کنید.

2- مقداری از کرم را ترجیحا به اندازه یک چهارم دایره روی انگشت خود بریزید و به آرامی به هم بمالید. این کار باعث می شود تا هنگام مصرف ، کرم به اندازه و به صورت مساوی روی صورت شما پخش شود.

3- آبرسان یا مرطوب کننده را روی پیشانی ، بینی ، گونه و گردن پخش کنید.

4- سعی کنید با حرکات به سمت بالا و خیلی آهسته ، مرطوب کننده یا آبرسان را روی صورت خود بمالید تا به راحتی جذب پوستتان شود.

5- پس از اینکه کرم به صورت کامل جذب روی پوست شما جذب شد ، ضربه های آرامی به تمام قسمت صورت بزنید سریع تر و کامل تر جذب شود.

6- معمولا توصیه می شود کرم آبرسان و مرطوب کننده را هر روز و روزی 2 بار روی صورت خود بمالید تا نتیجه بهتری ببینید.

معرفی ۹ برگزیده سایت روژه به عنوان بهترین مرطوب کننده و آبرسان پوست مختلط

1- کرم آبرسان و مات کننده پوست چرب اورلن

این محصول فوق العاده و لوکس ، با بهره گیری از ترکیبات رطوبت رسان قوی، سبب حفظ تعادل آب در سلولهای پوست شده و شادابی بی نظیری به پوست می بخشد. این کرم به واسطه بافت پودری خود در همان اولین استفاده پوست را مات کرده و پستی و بلندی های ایجاد شده بر روی آن را برطرف می سازد و همه این ویژگی ها دلیل اصلی قرار گرفتن این محصول در رده اول است.

کرم آبرسان و مات کننده پوست چرب اورلن2- کرم مرطوب کننده و مات کننده پوست چرب ژونزک

کرم فرانسوی و تسکین بخشی که به دلیل برطرف کردن برق اضافه پوست ، از بین بردن منافذ باز پوست ، کنترل کردن تشرح چربی اضافی و خاصیت ترمیم کنندگی بسیار بالا ، در رتبه دوم لیست بهترین مرطوب کننده پوست مختلط قرار گرفته است.

کرم مرطوب کننده و مات کننده پوست چرب ژونزک3- لوسیون ضد آکنه و مرطوب کننده گلوبال ویشی

این لوسیون با فرمولاسیون اختصاصی خود، به خوبی قادر به بهبود فعالیت غدد سباسه زیر پوست بوده و چربی پوست را متعادل می سازد. همچنین با فراهم نمودن رطوبت مورد نیاز سلولهای پوست از بروز خشکی و عوارض ناشی از آن بر روی پوست صورت جلوگیری کرده و شادابی و طراوت پوست را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. جالب است بدانید این محصول به دلیل ویژگی تاثیر گذاری سریع ، سومین محصول لیست ما می باشد.

لوسیون ضد آکنه و مرطوب کننده گلوبال ویشی4- ژل کرم مرطوب کننده رادیانس سین بیونیم

یکی دیگر از محصولات بهترین مرطوب کننده پوست مختلط ، متعلق به برند سین بیونیم است. این کرم با خاصیت آنتی اکسیدان بالا ، به راحتی می تواند از بروز نشانه های پیری در افراد جلوگیری کند و از پوست شما در برابر آلودگی های محیطی محافظت کند. میزان رضایت بالا از این کرم ، آنرا را در رده چهارم لیست قرار داده است.

ژل کرم مرطوب کننده رادیانس سین بیونیم5- کرم تین درم هیدرا آیسیس فارما

این محصول مرطوب کننده با ساختار ویژه ای که دارد می تواند به عنوان یک التیام بخش عمل کند و بافت پوست شما را به صورت تخصصی بازسازی و ترمیم کند و همچنین ، رطوبت مورد نیاز را به پوست شما برگرداند. درصد بالای رضایت مشتری ها ، اصلی ترین دلیل قرار گرفتن این محصول در لیست 9 عددی ماست.

کرم تین درم هیدرا آیسیس فارما6- مرطوب کننده ضد آکنه سبیوم سنستیو بایودرما

یک محصول مرطوب کننده که فاقد هرگونه مواد حساسیت زا و پارابن می باشد و علاوه بر خاصیت آبرسانی بالا ، می تواند جای جوش و آکنه را ترمیم کند. 2 گانه بودن این مرطوب کننده باعث شده است تا در رتبه ششم لیست قرار بگیرد.

مرطوب کننده ضد آکنه سبیوم سنستیو بایودرما7- کرم مرطوب کننده هیدراسل لایسل

این کرم جزو محصولاتی است که می توانید از آن به عنوان پایه آرایش هم استفاده کنید. همچنین کرم مرطوب کننده هیدراسل لایسل با بافت سبک خود ، چربی اضافی پوست را کنترل می کند و از پوست شما مراقبت می کند. بدون شک تاثیر گذاری بالا همراه با قیمت نسبتا معقول باعث شده است تا این کرم در این لیست قرار گیرد.

کرم مرطوب کننده هیدراسل لایسل8- کرم مرطوب کننده آکنه مات الارو

محصولی فرانسوی از کمپانی الارو که با خاصیت آبرسانی و مرطوب کنندگی بالا ، می تواند برای انواع پوست ها مناسب باشد و پوست شما را تبدیل به پوستی جوان و شاداب کند . این کرم به علت کیفیت فوق العاده و قیمت مناسب ، در رده هشتم لیست ما قرار دارد.

کرم مرطوب کننده آکنه مات الارو9- کرم مرطوب کننده صورت مخصوص پوست چرب سینره

آخرین محصولی که در لیست بهترین مرطوب کننده پوست مختلط قرار دارد ، محصولی با قیمت مناسب و البته تاثیر گذاری زیاد است. این کرم به راحتی می تواند چربی پوست صورت را متعادل کند و منافذ باز صورت را ببندد. قیمت بسیار مناسب این محصول و البته ، کیفیت راضی کننده از اصلی ترین دلایل قرار گرفتن این محصول در رده نهم لیست ما می باشد.

کرم مرطوب کننده صورت مخصوص پوست چرب سینرهدر این مقاله ما شما را در انتخاب بهترین مرطوب کننده و آبرسان پوست مختلط راهنمایی کرده و لیستی از بهترین های این محصول محبوب مو را به شما معرفی کردیم. حال شما می توانید به راحتی محصول متناسب با نیاز خود را انتخاب و خریداری کنید. در انتها اگر همچنان در انتخاب محصول مورد نظر خود تردید دارید، می توانید از کارشناسان و مشاوران زیبایی روژه کمک بخواهید صمیمانه منتظر پاسخگویی به سوالات شما هستیم.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار کرونا

اطلاعات ویروس کرونا از سرتاسر دنیا