تاریخ امروز9 اسفند 1402
ویژگی افراد خوش شانس

8 تکنیک ساده برای خوش شانس بودن

آگاهی از ویژگی افراد خوش شانس شاید برای تمام اشخاص جذاب و جالب باشد. بسیاری از مردم به این فکر می کنند که چگونه می توانند شانس بیاورند؛ چرا که پیشرفت در زندگی خود را به شانس داشتن یا نداشتن وابسته می دانند. اما آیا اصلا شانس وجود دارد یا همه این ها خرافات است؟ اصلا چه کسانی خوش شانس هستند و ویژگی این افراد در چیست؟ اگر این موضوع برای شما هم جذابیت دارد؛ پیشنهاد می کنیم تا انتها همراه ما باشید تا ببینید شما جزو کدام دسته هستید؛ خوش شانسید یا بد شانس؟

 

معنای واژه شانس چیست؟

به اتفاقاتی که خارج از کنترل و اراده فرد رخ می دهند؛ شانس گفته می شود که در فرهنگ های مختلف اعتقاداتی که راجب شانس وجود دارد متفاوت است. حالا جالب است که بدانید خیلی از افراد برایشان سخت است پذیرش این که خیلی از امور خارج از کنترلشان باشد و اصلا وجود شانس برایشان قابل درک نیست. این در حالی است که واقعا خیلی از مسائل به بخت و اقبال فرد بستگی دارد و وجود شانس یک امر باورپذیر است و خرافه نیست.

 

چگونه می توانیم به یک فرد خوش شانس تبدیل شویم؟

برای خوش شانس بودن باید ویژگی افراد خوش شانس را در خود تقویت کنید و بدانید این افراد چگونه رفتار می کنند که همیشه و در همه جا، بخت و اقبال با آنها بوده، حتی در بدترین شرایط همه چی به نفع آن ها تمام خواهد شد. در ادامه به بررسی ویژگی افراد خوش شانس خواهیم پرداخت:

 • همیشه برای خود فرصت های جدید به وجود می آورند.
 • تا آنجا که می توانند به چیزهای خوب فکر می کنند و نگرش مثبتی دارند.
 • هدف مشخصی برای خود در نظر می گیرند.
 • منطقی فکر می کنند و آرزوهای بلند پروازانه در ذهن خود پرورش نمی دهند.
 • افزایش آرامش درونی باعث افزایش اعتماد به نفس و در نتیجه خوش شانسی می شود.
 • بخشی از روز یا حداقل هفته خود را در طبیعت می گذرانند.
 • زندگی نامه افراد موفق رامطالعه می کنند.
 • ریسک پذیر هستند.

همیشه این نکته را به یاد داشته باشید؛ برای خوش شانسی و موفقیت افکار مثبت داشته باشید و تا جای ممکن از فکر کردن به اتفاقات بد دوری کنید. چون که کائنات هر چه را که به آن فکر می کنید؛ برای شما جذب خواهد کرد.

ویژگی افراد خوش شانس

8 تکنیک ساده که شما را به خوش شانسی نزدیک می کند…

 

1- مثبت اندیش باشید

اولین ویژگی افراد خوش شانس این است که آن ها همیشه به اتفاقات خوب فکر می کنند. حالا شاید بپرسید چطور می شود به اتفاقات خوب فکر کنیم و برای ما پیش بیاید؟ اصلا این امر امکان پذیر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت؛ بله قانون جذب یا همان کائنات وجود دارد و شما به هر چیز که فکر کنید؛ قطعا روزی برای شما اتفاق خواهد افتاد. پس چه بهتر که همیشه به اتفاقات خوب فکر کنیم و زندگی خود را دگرگون کنیم.


همه چیز درباره قانون جذب


 

2- ریسک پذیر باشید

ریسک کردن دومین ویژگی افراد خوش شانس است. به طور مثال آیا تا به حال به این فکر کرده اید که اگر فلان کار را انجام دهید، ممکن است شکست بخورید و انجام ندهید؟ این فکر بدترین اتفاق است. اگر می خواهید جزو افراد خوش شانس باشید؛ باید حتما برای پیشرفت، حتی در صورت شکست خوردن، گام بردارید. چرا که همین افرادی که ما فکر می کنیم فقط با شانس به موفقیت رسیده اند؛ زمانی برای کارشان ریسک هایی کرده اند و الان نتیجه آن را می بینند.

 

3- با افراد خوش شانس در ارتباط باشید

ارتباط با افراد خوش شانس، باعث می شود دیدگاه تان نسبت به زندگی تغییر کند. به طور کلی، دوستانی که انرژی مثبتی دارند باعث می شوند تا در زندگی پیشرفت کنید.

 

4- مطالعه داشته باشید

شاید فکر کنید که مطالعه چه ربطی به خوش شانسی دارد. من به شما خواهم گفت که هر چه بیشتر کتاب بخوانید؛ دیدتان به دنیا بازتر می شود و نگرش های بهتری را خواهید داشت. هچنین با مطالعه کتاب، آگاهی تان خیلی بیشتر خواهد شد و این باعث می شود در اجتماع حرف های بیشتری برای گفتن داشته باشید و فرصت های بیشتری برای خود به وجود آورید.

ویژگی افراد خوش شانس

5- برای انجام هرکاری اراده و قدرت تصمیم گیری داشته باشید

تصمیم گرفتن برای هرکاری و گام صحیح برداشتن در انجام آن، قطعا خود باعث به وجود آمدن شانس می شود. پس دست از افکار منفی و تنبلی بردارید و هر چه زودتر در مسیر آرزوهایتان قدم بردارید.

 

6- پشتکار داشته باشید

زمانی که اقدام به شروع کاری می کنید؛ حتما پیگیر آن باشید و نصفه آن را رها نکنید. اول هرکاری قطعا سخت است و شما با پشتکار خود می توانید به موفقیت برسید. در این لحظه است که فکر می کنید خود شانس، باعث این اتفاق شده است. در حالی که پشتکار و سخت کوشی شما کار خود را کرده است.

 

7- فرصت تازه برای خود رقم بزنید

ایجاد فرصت های تازه و استفاده از آن ها از دیگر ویژگی افراد خوش شانس است. این در حالی است که افراد بدشانس برای زندگی خود برنامه یکنواختی دارند و هرگز اگر فرصتی هم برایشان پیش بیاید به سمت آن نمی روند.


دیوار اتاق خواب را چه رنگی کنیم؟


 

8- به حس درونی خود اعتماد داشته باشید

یعنی اگر هر زمان نسبت به کار خود، حس خوبی داشته باشید، به سمت آن می روید و به حس خود اعتماد می کنید. اما افراد بدشانس هیچوقت به حس خود توجهی ندارند و این قدر به نکات منفی آن فکر می کنند تا فرصت انجام آن را از دست می دهند. در نتیجه به شانس و اقبال خود ناسزا می گویند؛ این در حالی است که خود را مقصر هستند.

ویژگی افراد خوش شانس

افکاری که ممکن است به سراغمان آید

ممکن است بپرسید برای خوش شانس بودن چه کاری انجام دهیم؟ اصلا آیا ممکن است من که تا الان هیچ کدام از این رفتارها را نداشته ام؛ به فرد خوش شانسی تبدیل شوم؟

پاسخ این سوال مثبت است. ما در هر زمانی می توانیم مسیر زندگی خود را عوض کنیم و از یک فرد بد شانس به یک فرد خوش شانس تبدیل شویم. برای این کار همین امروز یک دفترچه تهیه کنید و اتفاقات خوبی که برایتان در طول هر روز پیش می آید یادداشت کنید. با این روش انرژی های منفی را از خود دور خواهید کرد و به اطراف خوش بینانه تر نگاه می کنید.

 

کلام آخر

امیدواریم با مطالعه این مطلب یاد بگیرید که در زندگی همه افراد اتفاقات خوب و بد زیادی در جریان هستند. اما نباید باعث شود که ما دائم منتظر اتفاقات بد باشیم. زیرا این عمل باعث جذب انرژی های منفی و احساس بد شانسی در ذهن و یادمان خواهد شد. مثبت نگری یکی از بارزترین ویژگی افراد خوش شانس است. پس از همین حالا شروع کنید.

اشتراک‌گذاری

یک نظر

 1. غلامرضا پورزاده پاسخ

  انسانها به سه دسته تقسیم می شوند
  یک برخورداران
  دو مبتلایان
  سه مغضوبین
  دسته یک و دو شانسشان ذاتی است
  + شرطی ولی دسته سوم فقط شانسشان شرطی است منهای ذاتی
  چون آنها در واقع در ذاتشان شانس
  وجود ندارد و فقط شرطی است یعنی
  چند روزی شارژ می شوند و بعد تمام می شود و قطع نسل تنها راه برون رفت از این مسئله است و راه دیگری ندارد البته هر کس واقعیت و علت اصلی آن را بداند خود کشی خواهد کرد ولی به خاطر اجتناب از تضعیف روحیه
  از عنوان کردن آن خود داری می کنم
  هر کس می خواهد علت اصلی آن را بداند باید شماره تلفن بگذارد و بپرسد تا جوابش را بدهم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.