آکنه, مجله زیبایی روژه, مراقبت از پوست

چگونه برس‌های آرایشی خود را بشوییم؟

چگونه برس‌های آرایشی خود را بشوییم؟

برس‌های آرایشی شما مهره‌های اصلی کیت ابزار زیبایی شما هستند. بنابراین، این ابزار مهم و اساسی را باید تمیز نگه دارید. تمیز کردن برس‌های آرایشی یک بخش اساسی از روتین آرایشی و زیبایی شماست و باید مواد آرایشی باقی مانده، گرد وخاک و روغن است از روی آنها پاک شود. وجود این آلودگیها بر روی برس‌های آرایشی می‌تواند باعث بروز آکنه و احتمالا حساسیتهای پوستی و التهاب و قرمزی شود.

برس‌های آرایشی خود را هر هفته تمیز کنید

آلودگیهایی که در مورد آنها صحبت کردیم، فقط پس از پاک کردن و شستن خوب برس از بین می‌روند. اگر شما یک میکاپ آرتیست هستید و یا مقدار قابل توجهی آرایش می‌کنید، بهتر است پس از هر بار استفاده، برس خود را کاملا بشویید. این روتین را برای خود در نظر بگیرید: برای برس‌های فاندیشین یا زیرسازی و کانسیلر هفته‌ای یکبار شستشو نیاز است. زیرا اینها مستقیما با پوست شما در تماس هستند و هرچه تمیزتر باشند بهترند. البته اگر مشکل خاص پوستی، عفونت یا حساسیت خاصی ندارید میتوانید کمی این کار را در فواصل بیشتر انجام دهید. برس‌های آرایشی که برای دور چشم خود به کار میبرید بهتر است ماهی دو بار شسته شوند و برای سایر برس‎‌ها ماهی یکبار کافی است. در فواصل زمانی بین این شستشوها میتوانید از برسها و تجهیزات مخصوص این کار هم استفاده کنید.

روشهای تمیز کردن برس‌های آرایشی

یک قاشق شامپو با ترکیبات ملایم (شامپو بچه بهترین گزینه است) در یک لیوان بریزید و آن را با آب گرم پر کنید. برس‌های خود را در آب بچرخانید و به آرامی آن را به کناره‌های لیوان بکشید یا با دستان خود بمالید تا آلودگیها کاملا از لابلای موهای برس خارج شود. آن را کاملا آبکشی کرده و دقت کنید هنگام آبکشی، آب به داخل فلز دسته برسها نرود زیرا چسبی که موهای برس را به این دسته وصب میکند از بین میبرد و برس را خراب می‌کند. در ضمن حتما سر برس را به سمت پایین بگیرید تا هم حالت موها از بین نرود و هم آب کاملا از بین موها خارج شود. پیش از خشک شدن برس، موهای برس را با دست مرتب کرده و به آن فرم و حالت نرمالش را بدهید و سپس سعی کنید برای حفظ این حالت، آن را از جایی آویزان کنید تا خشک شود. برای این کار آن را روی حوله یا دستمال به حال خود رها نکنید زیرا این کار هم به موهای برس آسیب می‌زند. از سشوار هم برای خشک کردن این برس‌ها استفاده نکنید زیرا موهای این برسها از موهای سر حساستر است و با گرمای سشوار هم به راحتی خراب می‌شود. در ضمن از شستن برس‌های آرایشی با آب داغ خودداری کنید زیرا موهای آن را خراب می‌کند. می‌توانید آن را به آرامی بر روی یک دستمال حوله‌ای بکشید تا آب، شامپو و باقی آلودگیها خارج شود. دقت کنید که اگر از این برسها برای لوازم آرایش کرمی مثل کرم پودرها استفاده میکندی بهتر است پیش از شستن با شامپو آنها را به کمی روغن زیتون یا روغن بادام آغشته کنید.  برای تمیز کردن روزانه می‌توانید از برس و ابزار مخصوص این کار استفاده کنید. به جای شامپو هم می‌توانید از پاک کننده‌های صورت خود نیز استفاده کنید. پیشنهاد میکنیم که برخی تجهیزات آرایشی دیگر خود مثل فرمژه را هم هر چند روز یکبار به همین طریق بشویید.

این مطلب را حتما بخوانید:  زمان لازم برای اثرگذاری محصولات مراقبت از پوست چقدر است؟

نحوه شستن برس‌های آرایشی

چه زمانی باید برس‌های آرایشی خود را تعویض کنید؟

به عنوان یک قاعده کلی، هر سه ماه شما باید چند برس جدید بخرید و آنها را جایگزین قدیمی‌ها کنید.

اما تا زمانی که موهای برسهای شما نریخته‌اند، بوی خاصی نگرفته‌اند و یا به شدت تغییر رنگ نداده‌اند، می‌توانید آنها را نگاه دارید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *