تاریخ امروز۲۳ تیر ۱۳۹۹
بهترین شامپو ضد ریزش

راهنمای جامع خرید بهترین شامپو ضد ریزش

اگر جزو کسانی هستید که مشکل ریزش مو دارید و به دنبال خرید بهترین شامپو ضد ریزش هستید، ما در این مقاله تخصصی که یک راهنمای خرید جامع محسوب می‌شود، شما را راهنمایی خواهیم کرد و به بررسی مشکلات ریزش مو، راه درمان ریزش مو و فواید استفاده از بهترین شامپو ضد ریزش مو خواهیم پرداخت و در پایان این مقاله، 9 عدد از بهترین شامپوهای ضد ریزش را که براساس میزان فروش، رضایت مصرف کننده و تعداد فروش در سایت روژه چیده شده‌اند، برایتان معرفی خواهیم کرد تا دغدغه شما در انتخاب شامپوی مناسب کم کنیم.

ریزش مو

ریزش روزانه تعدادی از موها برای همه افراد به صورت طبیعی وجود دارد اما ریزش موی بیش از حد، یک نگرانی بزرگ هم برای آقایان و هم برای خانم هاست. این نگرانی می‌تواند با دیدن چند تار موی ریخته شده و یا موهایی که هنگام شانه کردن موها کنده شده، شروع گردد. در بعضی موارد این ریزش موی بیش از حد، ممکن است فرد را به سمت طاسی ببرد. طاسی به ریزش بیش از حد موی شما اشاره دارد که می تواند ارثی و یا ناشی از مصرف بعضی از داروها باشد یا علامتی از یک بیماری زمینه‌ای باشد. زنان، مردان و حتی کودکان ممکن است در هر سن و سالی ریزش مو را تجربه کنند.

ریزش مو در چه زمانی نگران کننده است؟

روزانه ریزش ۵۰ تا ۱۰۰ مو برای ما طبیعی تلقی می‌شود و از آنجایی که ما حدود یک میلیون تار مو بر روی سر خود داریم، این میزان از ریزش مو مهم نیست و نمی‌تواند علت قابل توجهی برای کم پشت شدن موهای سر باشد. همچنین کاهش تراکم موهای سر، جزئی طبیعی از روند پیری‌ است و با افزایش سن موها کم پشت می‌شوند. با این حال در صورتی که تجدید رویش موها از تعداد موهای ریخته شده کمتر باشد و یا موهای جدید نازکتر از مو های قبلی باشند، شما دچار ریزش مو شده‎اید. معمولا راه‌های زیادی برای درمان ریزش مو وجود دارد ولی مصرف سرم‌های مو و استفاده از شامپوهای ضد ریزش نسبت به کاشت مو و دیگر روش‌های درمانی، بهترین و منطقی ترین گزینه پیش رو است.

انواع ریزش مو

1-  نوع آندروژنیک ( ارثی ) یا الگوی کچلی: این نوع از ریزش مو می‌تواند در هر دو جنس رخ دهد. در این فرم، دوره رشد مو از ۲ تا ۳ سال کوتاه‌ تر است و موها ضخیم و محکم نیستند. با هر چرخه از رشد مو، ریشه مو به سمت سطح پوست سر متمایل تر شده و با شستشو و شانه کردن، راحت تر دچار ریزش می‌شود.

2- آلوپسی اسکار: این نوع از ریزش مو دائمی است و مشخصه آن التهاب فولیکول مو است. التهاب باعث صدمه به فولیکول مو و در نهایت ریزش آن می‌شود. به دلیل التهاب ، موی جدید رشد نمی‌کند. این نوع از ریزش مو خود به خود و به تنهایی رخ نداده و معمولا در همراهی با بیماری‌های پوستی از قبیل لیکن پلان و لوپوس مشاهده می‌شود.

3- آلوپسی آره آتا: افرادی که دچار این اختلال هستند، به طور کلی در وضعیت خوبی از سلامتی قرار دارند اما تعداد کمی از آنها، ممکن است اختلالات دیگر خود ایمنی نظیر بیماری تیروئید را داشته باشند. محققین بر این باورند که برخی افراد به صورت ژنتیکی مستعد ابتلا به این وضعیت هستند و در برخی دیگر، عفونت های ویروسی زمینه ساز این اختلال می‌شود.

4- تلوژن افلوویوم: در این مورد، مو به طور ناگهانی و غیر منتظره می‌ریزد. این مشکل زمانی ایجاد می‌شود که یک شوک عاطفی یا جسمی برای شما روی دهد و در نتیجه فولیکول های مو به فاز استراحت می روند اما عموما در عرض چند ماه فولیکول‌های مو مجددا فعال شده و موهای جدید شروع به رشد می‌کنند.

5- آلوپسی کششی: این نوع از ریزش مو زمانی روی می‌دهد که شما موهای خود را برای فرم دادن به آن بیش از حد بکشید. در این وضعیت، ریشه های مو کم کم ضعیف شده و شروع به ریزش می‌کنند.

علت ریزش مو

دلایل زیادی برای ریزش مو در یک فرد وجود دارد ولی این دلایل در زنان و مردان متفاوت است. برای درک دلایل ریزش مو باید ابتدا چرخه رشد مو را مورد بررسی قرار دهیم.

چرخه رشد مو

موهای ما دارای چرخه های رشد و استراحت هستند ولی این چرخه‌ها در هر فرد متفاوت است. به طور کلی دوره رشد هر تار مو حدود ۲ تا ۳ سال طول می‌کشد و در این مدت موی ما، هر ماه حدود یک سانتیمتر رشد می‌کند. پس از این مدت رشد مو متوقف شده و مو وارد مرحله استراحت می‌شود که این مرحله برای مدت ۲ تا ۳ ماه ادامه می‌یابد. در پایان مرحله استراحت، مو دچار ریزش می‌شود و در همان جا موی جدیدی شروع به رشد می‌کند، بنابر این دوره جدید رشد شروع می‌گردد. این چرخه ممکن است به دلایل مختلف مختل گردد.اگر شما دچار اختلالات هورمونی یا انواع خاصی از تحریکات پوست سر گردید، فاز رشد برخی از فولیکول‌های مو کوتاه‌تر شده و در نتیجه موهای کوتاه‌تر و نازک‌تری پدید می‌آیند. در ادامه به بررسی دلایل اصلی ریزش مو خواهیم پرداخت.

اصلی ترین دلایل ریزش مو

تغذیه: یکی از علت های بالقوه از دست دادن مو، تغذیه نامناسب است. مقادیر ناکافی پروتئین ، آهن ، یا ویتامینB12  در رژیم غذایی شما، می‌تواند باعث شود که شما ریزش مو را تجربه کنید.

بیماری: شرایطی مانند دیابت و لوپوس دو بیماری شناخته شده ای هستند که می‌توانند باعث ریزش مو شوند. اختلالات روانی مانند افسردگی و مشکلات قلبی مانند فشار خون بالا ممکن است باعث ریزش مو در برخی افراد شود.

شیمی درمانی: شیمی درمانی یا پرتودرمانی برای درمان سرطان نیز، باعث ریزش مو می‌شود. این درمان باعث می‌شود موهای سالمی که در حال رشدند، در طول یک دوره شروع به ریزش کنند. پس از اتمام درمان، موهای به احتمال زیاد مجددا رشد می‌کنند.

تغییرات هورمونی: یکی دیگر از دلایل شایع برای ریزش مو تغییرات و عدم تعادل هورمونی است و این موضوع می‌تواند باعث ریزش موی موقت به ویژه در زنان شود. در طول زندگی یک زن، تغییرات هورمونی در دوران بارداری، زایمان، قطع قرصهای جلوگیری از بارداری، شروع یائسگی یا به دلیل یک غده تیروئید پر کار یا کم کار رخ می‌دهد و در طول بارداری ، طبیعی است که موها پرپشت تر است. با این حال بعد از زایمان، ریزش و کم پشت شدن موها طبیعی است.

 مواد شیمیایی: یکی دیگر از اصلی‌ترین دلایل ریزش مو، مواد شیمیایی است که برای رنگ کردن و حالت دادن موها استفاده می‌شوند که می‌توانند باعث صدمه و ریزش موها شوند.فرم دادن موها بوسیله وسایل فر کننده، برس و شانه کردن بیش از حد اگر باعث آسیب به مو شود، می‌تواند باعث ریزش مو شود

عفونت‌های قارچی: همچنین، عفونت‌های قارچی پوست سر مانند کچلی موضعی می‌تواند به مو و پوست شما حمله کند و منجر به ریزش مو شود. البته بعد از درمان عفونت، معمولا مو مجددا رشد می‌کند.

راه‌های مختلف درمان ریزش مو

 محلول‌های ماینوکسیدل و محصولات مربوطه: ماینوکسیدل فوم یا مایعی است که برای خانم‌ها و آقایان قابل استفاده است و شما با مصرف آن، می‌توانید رشد موی خود را تحریک کنید و خیلی سریع به نتیجه دلخواه برسید ولی شاید از عوارض ناخوشایند آن بی‌خبر باشید. این محلول که با قیمت بسیار کمی هم به فروش می‌رسد، در صورت استفاده بلند مدت می‌تواند باعث التهاب پوست سر شده و ضربان قلب را افزایش می‌دهد. البته باید به این نکته اشاره کرد که ماینوکسیدل در ساختار خیلی از شامپوهای ضد ریزش وجود دارد و میزان کم آن برای مو زیان خاصی ندارد.

کاشت مو: معمولا در افرادی که ریزش مو شدیدتری دارند، پیوند یا کاشت مو یکی از شایع ترین راه‌هایی است که پزشکان پیشنهاد می‌دهند. کاشت مو روش‌های زیادی دارد که هر کدام از آن ها به نوبت خود می‌توانند عوارض‌هایی را برای شما به همراه داشته باشند. اولین عوارضی که در این مدل‌های کاشت مو (FUT) ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد، تورم پیشانی و دور چشم است که به علت تزریق بیش از حد به وجود می‌آید. یکی دیگر از شایع‌ترین عوارض این روش، نکروز شدن پوست سر و مو‌های کاشته شده است که طبق آمار، از هر 10 نفر 8 نفر دچار این پدیده خواهند شد که این اتفاق سبب عدم رشد مو در این نواحی می‌شود. عفونت از دیگر عوارض کاشت مو به روش FUT است که فرد متقاضی پس از کاشت مو، دچار عفونت در قسمت‌های پشت سر خود شده و احساس سوزش می‌کند.

شامپوهای تقویتی: بدون شک استفاده از شامپوهای ضد ریزش و تقویتی، منطقی‌ترین گزینه است که برای درمان ریزش مو باید از آن کمک بگیریم. این محصولات معمولا دارای ph و قدرت پاک‌کنندگی بالایی هستند. ویتامین‌ها و ترکیبات گیاهی استفاده شده در ساختار آن ها، به راحتی می‌تواند مشکلات ریزش مو را حل کند و موجب تقویت موهایتان شود. استفاده از شامپوهای تقویتی نسبت به دیگر روش‌های درمان ریزش مو بسیار راحت‌تر است و علاوه بر آن، شما برای تهیه این محصولات نیازی به هزینه آنچنانی ندارید و می‌توانید با توجه به بودجه‌ای که دارید، شامپوی مناسبتان را خریداری نمائید.

نکاتی که هنگام خرید بهترین شامپو ضد ریزش باید به آن توجه کنید

این نوع از شامپوها که به صورت کاملا تخصصی برای مقابله و قطع ریزش مو تولید می‌شوند، برای انواع موها در دسترس هستند. برای مثال شامپوهای ضد ریزشی که برای موهای خشک تولید می‌شوند ، دارای قدرت شویندگی کمتری نسبت به شامپوهای مخصوص موهای چرب هستند. ساختار بهترین شامپو ضد ریزش باید به گونه‌ای باشد که تارهای مو و سطح خارجی پوست سر را تحت تاثیر قرار دهد. در برخی از شامپوهای ضد ریزش، نرم کننده و ترکیبات قوی گیاهی وجود دارد که باعث نرمی و لطافت مو شده و در نتیجه، باعث حالت دهی بهتر موهایتان می‌شوند. همچنین، در هنگام خرید این محصولات به مواد استفاده شده در ساختار آن ها توجه کنید و بر اساس مویی که دارید، شامپوی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

همان طور که در اوایل مقاله قولش را داده بودیم، قصد داریم 9 عدد از بهترین شامپوهای ضد ریزش که براساس میزان فروش، درصد رضایت مشتری، تاثیر گذاری و... چیده شده‌اند و در فروشگاه اینترنتی روژه به فروش می‌رسند را برایتان معرفی کنیم. توجه داشته باشید که این محصولات براساس ویژگی‌های منحصر به فردی که دارند، به ترتیب در لیست بهترین شامپو ضد ریزش جای داده شده‎اند.

 

معرفی 9 برگزیده سایت روژه به عنوان بهترین شامپو ضد ریزش

 

1- شامپو ضد ریزش مو ناندل : اولین محصولی که از لیست بهترین شامپو ضد ریزش قصد معرفی آن را داریم، مربوط به برند فرانسوی ناندل است. این شامپو علاوه بر خاصیت ضد ریزش، دارای 3 عملکرد تغذیه کننده، تقویت کننده و تثبیت کننده است و می توان گفت به راحتی می‌تواند تمامی نیازهای موی شما را برآورده کند. عملکرد چندگانه این شامپو از اصلی ترین دلایل قرار گرفتن آن در رده نخست راهنمای خرید جامع ماست.

شامپو ضد ریزش مو ناندل

2- شامپو ضد ریزش و تقویت کننده موی خشک لاناتورا : مهم ترین ویژگی این محصول، کیفیت فوق العاده و اثبات شده آن است که ما را متقاعد کرده است تا آن را در لیست جامع قرار دهیم. این شامپو با 2 عملکرد جداگانه می‌تواند ریزش مو را تا حد زیادی کنترل کند و موجب آبرسانی به موهایتان شود. همچنین، قابلیت این را دارد که موهای آسیب دیده را تقویت نموده و کنترل ریزش موی ناشی از خشکی پوست سر را تا حد زیادی کنترل کند.

شامپو ضد ریزش و تقویت کننده موی خشک لاناتورا

3- شامپو کنین کلوران : سومین شامپویی که جزو انواع بهترین شامپو ضد ریزش قرار دارد ، مربوط به برند کلوران است. این محصول گردش خون در پیاز مو را افزایش می‌دهد ، از ریزش موهایتان جلوگیری می‌کند و موجب تقویت و استحکام موهایتان می‌شود. توجه داشته باشید که شامپو کنین کلوران برای انواع موها قابل استفاده است و به همین دلیل، ارزش خرید بالایی دارد.

شامپو کنین کلوران

4- شامپو تقویت کننده مو کپیدرما : این شامپو ضد ریزش علاوه بر اینکه برای خانم ها و آقایان مناسب است، با عوامل رطوبت رسان خود قابلیت این را دارد که انواع موهای آسیب دیده را بازسازی کرده و فعالیت غدد سباسه را تنظیم می‌کند. بدون شک قیمت راضی کننده این شامپو در کنار کیفیت قابل قبول، علتی است که در لیست 9 عددی ما قرار گرفته است.

شامپو تقویت کننده مو کپیدرما

5- شامپو فیتولیوم فیتو : با ریزش موی هورمونی خانم‌ها و آقایان مقابله کرده و عوامل تشدید کننده آن را از بین می‌برد. استفاده از جینسینگ در این شامپو به میزان زیادی به شادابی و استحکام موها کمک می‌نماید. علاوه بر این، شامپو فیتولیوم فیتو با بهره گیری از عصاره چای قرمز، به صورت آنتی اکسیدان، تقویت کننده و آرامبخش عمل می‌نماید. در نگاه اول، شاید قیمت این شامپو نسبت به دیگر محصولات موجود در این لیست بالاتر به نظر برسد ولی کیفیت فوق العاده آن موجب شده است تا در جایگاه پنجم لیست قرار بگیرد.

شامپو فیتولیوم فیتو

6- شامپو ضد ریزش اورلین : اصلی ترین ویژگی این محصول ضد ریزش، حجم بالای آن در کنار قیمت مناسبش است که وجود این 2 ویژگی بارز، موجب شده تا در لیست راهنمای خرید ما، جایی برای خود دست و پا کند. این محصول با بهره‌گیری از ترکیبات طبیعی خود، می‌تواند از ریزش موهایتان جلوگیری کند و باعث رویش و رشد مجدد آنها شود. این شامپو تقویتی برای انواع ریزش مو در خانم ها و آقایان موثر و قابل استفاده است.

شامپو ضد ریزش اورلین

7- شامپو ضد ریزش اورفین فارما : یکی دیگر از انواع بهترین شامپو ضد ریزش ، شامپو ضد ریزش اورفین فارما است. این محصول تخصصی برای درمان مشکل ریزش مو کاربرد دارد و با استفاده از عصاره گیاه بابا آدم ، عملکرد غدد سباسه را متعادل می‌کند و حتی برای پوست سر خاصیت ضد شوره نیز دارد. جالب است بدانید، درصد رضایت مصرف کنندگان از این محصول بسیار بالا بوده و به همین دلیل، ما آن را در لیست راهنمای خرید خود قرار داده‌ایم.

شامپو ضد ریزش اورفین فارما

8- شامپو ضد ریزش مو ام کیو : اصلی ترین برتری این شامپو نسبت به دیگر رقبای خود، قیمت مناسب در کنار تاثیر گذاری سریع است. ساختار این محصول به گونه ای است که عوامل مضر موی سر را به طور کامل بازسازی می‌کند و با افزایش خون رسانی به کف سر ، باعث رشد مجدد موهایتان شده و تارهای تضعیف شده را تقویت می‌کند.

شامپو ضد ریزش مو ام کیو MQ

9-  شامپو آلپسین مدل caffeine c1 : نهمین و آخرین محصول از لیست انواع بهترین شامپو ضد ریزش مربوط به برند محبوب آلپسین است. این محصول قدرتمند به راحتی می‌تواند مشکل ریزش مو را برطرف کند و با تحریک پیاز مو ، رشد آنها را افزایش دهد و بر ضخامت آنها اضافه کند. این شامپوی منحصر به فرد ویژگی‌های متمایز کننده بی‌شماری دارد ولی میزان فروش بالای آن در سایت روژه، اصلی ترین دلیل قرار گرفتن آن در رده نهم لیست راهنمای خرید جامع است.

شامپو آلپسین مدل Caffeine C1

 

سخن آخر درباره بهترین شامپو ضد ریزش

ما سعی کرده‌ایم در این مقاله با کمک کارشناسان متخصص زیبایی و سلامت فروشگاه اینترنتی روژه، اطلاعات شما را درباره ریزش مو و علت‌های بروز آن بالا ببریم و شما را در انتخاب بهترین شامپو ضد ریزش کمک کنیم. امیدواریم بعد از خواندن این راهنمای خرید جامع، به پاسخ سوالات خود رسیده باشید و بتوانید به راحتی و با خیالی آسوده، شامپوی ضد ریزش مناسب را انتخاب کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *