تاریخ امروز30 خرداد 1403
روش صحیح آرایش کردن

اشتباهات رایج و تاثیرگذار در آرایش

بعضی از ما اغلب از اشتباهات آرایشی که هر روز مرتکب می شویم بی اطلاع هستیم. پیدا کردن لوازم آرایشی خوب و برندهای لوازم آرایشی که مناسب صورت شماست و چطور استفاده کردن آن ها روی پوست کار ساده ای نیست و ممکن است سالها طول بکشد تا بعضی افراد بالاخره درست آرایش کردن را یاد بگیرند!

هنگامی که محصولات مناسب را پیدا کردید، ممکن است همچنان برای ایجاد ظاهر دلخواه تلاش کنید. اینفلوئنسر زیبایی مورد علاقه ی شما ممکن است این کار را ساده و پیش پا افتاده جلوه دهد، اما حقیقت این است که آرایش کردن کار آسانی نیست.ما اینجا هستیم تا روش های رایج آرایش کردن را که اغلب اشتباه هستند و باید از آن ها اجتناب کنید، اصلاح کنیم و روش صحیح آرایش کردن را جایگزین آن کنیم.  در این مقاله به شما کمک می‌کنیم بایدها و نبایدهای آرایش کردن را بشناسید و از این به بعد درست آرایش کنید!

 

قبل از آرایش کردن به این نکات توجه کنید: (روش صحیح آرایش کردن)

مناسبت و لباس: مناسبت و لباس آرایش خود را با مراسم هماهنگ کنید. برای یک رویداد رسمی، ظاهری طبیعی تر و برای یک مراسم غیر رسمی یا مهمانی، ظاهری دراماتیک تر را انتخاب کنید.

تکمیل آرایش: یک اسپری تثبیت کننده ی آرایش با کیفیت، پرایمر، و اسپری فیکس مو برای جلوگیری از خراب شدن آرایش پوست و مو ضروری است. اگر در آب و هوای مرطوب زندگی می کنید از لوازم آرایش ضد آب استفاده کنید.

* پاکسازی یا شستن صورت اولین و مهمترین مرحله در آرایش است. هر خانمی نوع پوست متفاوتی دارد و با افزایش سن، پوست ما دستخوش تغییرات زیادی می شود. اما اگر بعد از زدن کرم پودر روی صورتتان پوست شما پوسته پوسته و خشک می شود، نشانه ی آن است که باید از شستشوی بیش از حد صورت خود پرهیز کنید.

روزی دوبار شستن صورت مناسب ترین کار است – یک بار در صبح و یک بار در شب، قبل از خواب. بهتر است از یک پاک کننده ی ملایم و بدون بو استفاده کنید. روغن های طبیعی پوست روی پوست شما معجزه می کنند و بدون دخالت صابون کار خود را انجام می دهند. برای جلوگیری از خشکی از پاک کننده هایی که حاوی مواد مرطوب کننده مانند اسید هیالورونیک، سرامیدها، اسکوالن و گلیسیرین هستند استفاده کنید.

* آرایش کردن روی پوست خشک یکی از بزرگترین اشتباهات آرایشی است که می تواند چهره را کدر، ترک خورده، پیر و خسته نشان دهد.  برای آرایش ابتدا باید یک بِیس و زمینه ی خوب فراهم کنید. با استفاده از مرطوب کننده قبل از آرایش کردن مطمئن شوید پوستتان را به اندازه ی کافی هیدراته کرده اید.

* در نور طبیعی آرایش کنید. وقتی قرار است تصمیم بگیرید چه چیزی روی پوست شما بهتر به نظر می رسد از نور طبیعی روز استفاده کنید یا اگر هوا تاریک است در نور معمولی و متعادل آرایش کنید و از قرار گرفتن در برابر رینگ لایت های پرنور و چراغ های زیاد خودداری کنید.

* هنر ترکیب کردن را یاد بگیرید. روش صحیح آرایش کردن چیزی فراتر از زدن سایه های خنثی و رژلب های نود است. کلید داشتن آرایش طبیعی در تسلط بر هنر ترکیب کردن نهفته است. آرایشی که به خوبی ترکیب نشده باشد می تواند مصنوعی به نظر برسد. چند ویدیو و آموزش آرایش را به صورت آنلاین تماشا کنید و برای شروع با چند برس خوب دست به کار شوید.

روش صحیح آرایش کردن

* زمانی که می خواهید تصمیم بگیرید که اول زیرسازی کنید یا کانسیلر بزنید، به این نکته دقت کنید که پوشاندن عیوب بعد از انجام زیرسازی منطقی تر است، پس بهتر است از کرم پودر قبل از کانسیلر استفاده کنید. اما وقتی این کار را انجام می دهید، در اینجا دو نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

  1. هرگز از لوازم آرایش مختلف در یک ناحیه زیاد استفاده نکنید. استفاده بیش از حد از کانسیلر روی هاله ی تیره ی زیر چشم شما را پیرتر نشان می دهد. راه درست برای پوشاندن سیاهی دور چشم این است که چند قطره از کانسیلر اصلاح کننده رنگ را روی استخوان زیر چشم خود نقطه بزنید و سپس با بلندر ترکیب و پخش کنید.
  2. شما نمی توانید از یک کانسیلر برای همه کار استفاده کنید. کانسیلرها در رنگ های مختلفی موجود هستند که هر کدام کاربردهای متفاوتی دارند. کانسیلر اصلاح کننده رنگ هلویی رنگ آبی را از بین می برد و بهترین گزینه برای محو کردن سیاهی دور چشم است. رنگ سبز قرمز را از بین می برد، بنابراین باید از یک کانسیلر با رنگ سبز برای پنهان کردن جوش ها و لک ها استفاده کرد و کانسیلرهایی با رنگ زرد بهترین گزینه برای یکدست کردن کل پوست شما هستند. هنگامی که از این کانسیلرهای رنگی به عنوان اولین لایه استفاده کردید، باید آن را با کانسیلری که با رنگ پوست شما مطابقت دارد، کاور کنید.

* استفاده ی بیش از حد از کرم های زیرسازی هیچ فایده ای برای صورت شما ندارد و آرایش شما در نهایت به ظاهری ناپسند تبدیل می شود. زیبایی آرایش و صورت شما در کنار طبیعی بودن پوست امکان پذیر است.

* اطمینان حاصل کنید که رنگ مناسبی از کرم پودر با تون صحیح  را انتخاب کرده اید که کاملاً با رنگ پوست شما مطابقت دارد. از کرم پودر روشن تر از رنگ پوست خود استفاده نکنید. استفاده از تون های نامناسب فقط لکه ها، خطوط ریز و تمام موارد بد را در پوست شما برجسته می کند. ترکیب کردن صحیح و تکنیک های محو کردن و فِید کردن در طبیعی جلوه دادن پوست تاثیر زیادی دارند.

* مالیدن اشتباه رژگونه می تواند شما را زشت کند.  بعد از زدن رژ گونه کمی کرم پودر با برس نرم روی آن بمالید و رژگونه ی اضافی را از پوست بردارید.

* از ریملی استفاده کنید که دو درجه تیره تر از رنگ ابروی شما باشد. هرگز بیش از حد ریمل نزنید، تا شکل مژه های شما تکه تکه و سنگین به نظر نرسد و از ریمل برای مژه های پایینی خود استفاده نکنید.

* کشیدن خط لب پررنگ هنگام آرایش بدترین کاری است که می توانید با خودتان انجام دهید. روی لب های خود خط تیز و نازکی نکشید تا آنها را مشخص کنید! فقط از خط لب مات و محو برای جلوگیری از پخش شدن رژ لب استفاده کنید و به خوبی آن را با رژ لب ترکیب و فِید کنید. به طور کلی استفاده از ابزار مختلف مانند مدادها و برس های آرایشی در روش صحیح آرایش کردن نقش اساسی دارد.

میکاپ طبیعی

* یک رنگ سایه چشم را به کل ناحیه چشم خود نزنید. همیشه از سایه های هایلایتر برای تقویت استخوان ابرو استفاده کنید. هایلایترهای طلایی یا نقره ای گزینه های زیبایی هستند.

* ابروها قاب چشم ها هستند و در زیبایی صورت نقش مهمی دارند. ابروهای منظم می توانند زیبایی چشم ها را چند برابر کنند و در مقابل ابروهای پرپشت یا ابروهای بیش از حد کشیده به نظر نامرتب می رسند. به کمک یک میکاپ آرتیست خوب بهترین فرم ابرو را متاسب با صورت خود پیدا کنید و از همان فرم پیروی کنید. از پررنگ کردن ابروها و کشیدن خطوط و زاویه های خشن در ابرو خودداری کنید تا طبیعی تر و ملایم تر به نظر برسید.

* از سایه های براق و شاین بیش از حد روی پلک اجتناب کنید. برای مرکز پلک سایه های براق و برای سایر قسمت ها از سایه های مات استفاده کنید. بهترین کار استفاده از سایه های نود و خنثی یا یکی دو درجه تیره تر از پوستتان است.

* استفاده از خط چشم مشکی فقط در صورتی توصیه می شود که رنگ پوست خیلی روشنی ندارید. اگر پوست شما بیش از حد روشن و بور است از خط چشم های با تون خاکستری و قهوه ای استفاده کنید.

چند نکته در مورد نحوه ی استفاده از خط چشم وجود دارد: همیشه یک رنگ روشن تر یا ظریف تر برای پلک های پایینی خود انتخاب کنید. برای داشتن ظاهری طبیعی تر، بهتر است خط چشم را فقط روی سه چهارم پلک بالایی بکشید.  خط چشم های مدادی ملایم تر و طبیعی تر از خط چشم های مایع به نظر می رسند.

* در آخر برای فیکس کردن و تثبیت آرایش و حفظ درخشش مواد روی پوست از یک پودر تثبیت کننده استفاده کنید. بهتر است این پودر را فقط در ناحیه ی T-Zone صورت بزنید تا پیر به نظر نرسید. این مورد نیز در روش صحیح آرایش کردن بسیار مهم است.

میکاپ کردن

الزاما نیازی نیست برای آرایش حرفه ای از لوازم آرایش گران قیمت و تخصصی استفاده کنید، آرایش کردن بیشتر از اینکه در مورد برندها باشد در مورد هنرها و مهارت هاست. اطلاعات خود را در مورد رنگ ها، اصول طراحی و چگونگی استفاده از لوازم درست در جای درست بالا ببرید و با شناخت فرم چهره و نوع پوست خود فرایند آرایش کردن را برای خود لذت بخش تر کنید.

رعایت نکات بالا شاید در ظاهر پیش پا افتاده و بی تاثیر به نظر برسد اما در نتیجه ی کلی که حاصل می کند نقش بسیار پررنگی دارد. با کمی تمرین و مشاهده ی ویدیوهای آموزشی ساده و البته استفاده از لوازم آرایشی با کیفیت می توانید چهره ی طبیعی خود را زیباتر جلوه دهید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.